Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«NP Properties»: Industriālajos parkos novērojama pēdējos gados augstākā ražotāju aktivitāte

Saskaņā ar lielākā industriālo parku attīstītāja un apsaimniekotāja «NP Properties» novērojumiem šogad industriālajos parkos būtiski pieaugusi ražotāju aktivitāte, kas sasniegusi pēdējos gados augstāko līmeni. Tas tikai vēlreiz norāda uz rūpniecības nozares un ekonomikas stabilizēšanos, no kā ieguvēja ir tautsaimniecība kopumā, vērtē Elita Moiseja, «NP Properties» valdes priekšsēdētāja.

«NP Properties» pirmajā pusgadā iznomāja industriālās telpas 15 100 kvadrātmetru platībā, kas ir par 15% vairāk nekā pērn līdzīgā periodā. Lielāko daļu iznomāto platību veido telpas ražošanai.«Šogad vērojama pozitīva tendence – ražotāji kļuvuši optimistiskāki par savu nākotni un daudz aktīvāk domā par attīstīšanos un darbības paplašināšanu. «Tas viennozīmīgi pozitīvi ietekmē arī mūsu industriālo parku darbību, kuros 60% nomnieku ir ražotāji, kas pārstāv dažādas tautsaimniecības nozares - metāla, plastmasas, gumijas, kokapstrādes, poligrāfijas, pārtikas ražošanas un citas,» saka E.Muiseja. Īpaši liels ražotāju īpatsvars ir «Nordic Industrial Park» Olainē un «NP Jelgavas Biznesa Parks» Jelgavā, sasniedzot 78% no visām iznomātajām platībām.»Izvēlas industriālos parkus Rīgas apkārtnēLielākais pieprasījums pēc telpām industriālajos parkos ir Rīgā, tomēr, ņemot vērā kvalitatīva un pieprasījumam atbilstoša piedāvājuma trūkumu šajā segmentā, pieaug pieprasījums pēc telpām Rīgas tuvumā. Šobrīd lielākā interese ir par ražošanas telpām «Nordic Industrial Park» Olainē un «NP Jelgavas Biznesa Parks» (agrākais RAF) Jelgavā. «Industriālie parki Rīgā «Nordic Technology Park» un «NP Business Centre» ir gandrīz pilnībā noslogoti, un brīvas platības, kas rodas klientu rotācijas rezultātā, tiek ātri iznomātas. Agrāk potenciālajam nomniekam atrašanās Rīgas apkārtnē šķita ne tik pievilcīga, bet šobrīd priekšstats ir pilnībā mainījies, jo noteicošie faktori lēmuma pieņemšanā tomēr ir telpu kvalitātei, atrašanās tuvumam lidostai un ostai,» informē E.Moiseja. Savukārt izvēle atrasties Jelgavā «NP Jelgavas Biznesa Parkā» ir stratēģisks lēmums, ņemot vērā attīstīto, industriālo pilsētas vidi un gadu desmitiem ilgās ražošanas tradīcijas.» Lielākā interese par 1000 – 1500 kvadrātmetriemPirmajā pusgadā visvairāk platības iznomātas «Nordic Industrial Park» un «NP Jelgavas Biznesa Parks». Vislielākā interese ir par ražošanas telpām 1000 līdz 1500 kvadrātmetru platībā. Rīgā vērojams pieprasījums arī pēc nelielas platības noliktavām (līdz 500 kvadrātmetriem). Otrs aktīvākais «NP Properties» klientu segments ir esošie nomnieki, kas paplašina darbību un vienlaikus arī ražotni uz plašākām telpām, sākot no 2500 kvadrātmetriem un vairāk.Starp jaunajiem klientiem var minēt tādas nozares kā metālapstrāde, aukstumiekārtu ražošana, finiera lokšņu un koka paneļu māju ražošana, IT u.c.

Pievieno komentāru

Citas ziņas