Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NVA: bezdarba līmenis samazinās; darbu vieglāk atrast vīriešiem

Lai arī parasti vasarā bezdarba līmenis samazinās, pateicoties sezonas darbiem, šogad tas mazinājies, jo ir jaunas vakances arī citās jomās, kas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālistiem liek domāt, ka situācija darba tirgū uzlabojas.

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī jūlija beigās bija 12,1 procenti no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Valstī bezdarba līmenis salīdzinājumā ar jūniju samazinājies par 0,5 procentpunktiem, liecina NVA dati. Zemākais bezdarba līmenis jūlijā reģistrēts Rīgas reģionā – 9 procenti, augstākais bezdarba līmenis bija Latgales reģionā – 20,4 procenti. Kurzemes reģionā bezdarba līmenis jūlijā pazeminājies līdz 12,8, Zemgales reģionā tas bija 13,2, savukārt Vidzemes reģionā – 13,7 procenti. Valsts lielākajās pilsētās bezdarba līmenis jūlijā bija: Rīgā – 8,5, Ventspilī – 9,3, Jelgavā – 9,4, Valmierā – 9,9, Daugavpilī – 10,3, Jūrmalā – 11,1, Liepājā – 13,7, Jēkabpilī – 14,5, Rēzeknē - 18,1 procenti.  Jāatgādina, ka pēdējo mēnešu laikā bezdarba līmenis Jelgavā ir samazinājies – maijā tas bija 10,3, bet jūlijā – 10 procentu. NVA Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils teic, ka tendences ir pozitīvas: «Ja parasti lielākā daļa vakanču ir sezonas darbi, tad šogad to īpatsvars ir mazs. Sāk atdzīvoties nozares, kuras piedāvā darbu vīriešiem, piemēram, celtniecība. Parādās jauni Jelgavas uzņēmumi, kas būvē dažādus objektus visā valsts teritorijā.» Tā kā tuvojas mācību gada sākums, parādās arī vakances izglītība, joprojām pieprasīti esot darbinieki tirdzniecībā un šuvējas.M.Narvils teic, ka šonedēļ vakanču Jelgavā ir īpaši daudz – pirmdien to bija 254. Parasti Jelgava pēc vakanču skaita starp lielākajām pilsētām ir viena no pēdējām, taču tagad vairāk vakanču ir tikai Rīgā, bet, piemēram, Liepājā, to pirmdien bija 168.Filiāles vadītājs gan teic, ka uzņēmumi, kas vakances izvieto NVA, neatklāj atalgojuma līmeni, tāpēc par to, cik bijušie bezdarbnieki var nopelnīt, nevarot spriest.

Pievieno komentāru

Citas ziņas