Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NVA: jauniešu bezdarbnieku skaits pērn sarucis 5

Jauniešu bezdarbnieku skaits pagājušajā gadā ir sarucis, tomēr tas joprojām ir liels, aģentūrai BNS atzina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica.

Viņa pastāstīja, ka 2011.gada decembra sākumā NVA bija reģistrēti 15 833 bezdarbnieki vecumā līdz 24 gadiem jeb 12% no bezdarbnieku kopskaita. Jauniešu bezdarbnieku skaits ir samazinājies – 2010.gada beigās NVA bija reģistrēti 23 203 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem jeb 14% no reģistrēto bezdarbnieku skaita.Paševica sacīja, ka lielākā daļa gados jauno bezdarbnieku nav ieguvuši profesiju, 33% ir vispārējā vidējā un 30% pamatizglītība. Profesionālā izglītība ir 21% reģistrēto jauniešu bezdarbnieku, savukārt augstākā – 9%. Lielākais reģistrēto jauniešu bezdarbnieku ar augstāko izglītību skaits ir tādās augstskolā iegūtajās profesijās kā ekonomists, komercdarbības vai uzņēmējdarbības speciālists, sabiedrisko attiecību speciālists, filologs un jurists.Pēc NVA direktores teiktā, lai jaunieši bezdarbnieki varētu attīstīt darba iemaņas un prasmes, iegūt darba pieredzi un kļūt konkurētspējīgi darba tirgū, 2011.gadā sākti jauni pasākumi jauniešiem bezdarbniekiem.Aģentūras īstenotajā nodarbinātības pasākumā «Darba vieta jaunietim», kas tika sākts maijā, iesaistīti 370 jaunieši bezdarbnieki. Pasākums tiek īstenots, lai integrētu jaunieti bezdarbnieku darba tirgū, vienlaikus veicinot pastāvīgas darbavietas izveidi un jauniešu pastāvīgu nodarbinātību.Liela atsaucība ir arī pasākumam «Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam», kurā no pagājušā gada augusta jau ir iesaistījies vairāk nekā tūkstotis jauniešu bezdarbnieku vecumā no 18 līdz 24 gadiem, informēja Paševica.Viņa norādīja, ka nepieciešamības gadījumā NVA piedāvā iespēju apgūt gan profesionālās apmācības, gan neformālās izglītības programmas. Organizējot apmācības, NVA analizē situāciju darba tirgū un darba devēju pieprasījumu, savukārt darba tirgū aktuālo profesiju un pamatprasmju sarakstu NVA profesionālās un neformālās apmācības organizēšanai apstiprina Labklājības ministrijas ekspertu komisija.Aģentūra piedāvā dažādus pakalpojumus, kas sociāli aktīvam, zināt un strādāt gribošam cilvēkam palīdzēs integrēties darba tirgū un izveidot veiksmīgu profesionālo karjeru, minēja NVA direktore.Jau ziņots, ka 2011.gada beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 11,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. NVA decembra beigās, pēc operatīvajiem datiem, bija reģistrēti 130 295 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

buļbuļ

Drīz arī Baibas darbinieku aizbrauks, jo par tādu smieklu naudu nav iespējams izdzīvot, kur nu vēl kādu bērnu uzturēt. Nerunājot par ēšanu un īres maksām kārtējām.

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 20:57

es

Ha. Tiesi ta. Samazinajies jo visi tinas no tas sudu bedres prom. Man 23 un jau 2 gadi Irija. Nav nekada liela zelta bedre seit, bet varu atlauties dzivot un vel vairak. Est, atpusties, braukt celojumos un pirkt labu apgerbu un pats but sev noteicejs. A sudu bedre vareju tik dzivot pie vecakiem un stradat par 180 lvl. Jo lai iestatos ar savu izglitibu kada laba darbavieta bija jagaida kamer kads vecais vecis nomirs vai ari ar labu pazisanos. Irija nestresojot un darot savu darbu minimala alga ir 1400 euro menesi un nodoklos aiziet kads 100 euro. Es uz doto momentu pelnu 1700. Nu i nafig man to Latviju. Ieteiktu visiem braukt no turienes prom, tiem kaut cik gribas izbaueit dzivi un to dzivot. Nevis teikt - ja! Ari somenes izvilku.

pirms 8 gadiem, 2012.01.05 17:02

Tatjana

Mani izmeta no bezdarbniekiem, jo atjaunojos koledža. Ļoti daudz paziņu ir atraduši darbu, bet Anglijā, Īrijā, Spanijā un Kiprā. Tagad mani arī sauc pēc koledža beigšanas..

pirms 8 gadiem, 2012.01.05 15:00

...

vini viemkarsi ir aizbraukusi uz arzemem(to tikai es saprotu?)

pirms 8 gadiem, 2012.01.05 14:04

Citas ziņas