Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolniekos elektrību patērē vairāk 4

Salīdzinot elektroenerģijas patēriņu dažādos Latvijas novados, konstatēts, ka visaugstākais vidējais mēneša patēriņš mājsaimniecībā ir Pierīgas novados – Garkalnē, Mārupē, bet zemākais – Zilupes novadā. Salīdzinot Jelgavas apkārtni, vislielākais patēriņš ir Ozolnieku novadā.

«Latvenergo» preses sekretāre Ivita Bidere zz.lv informē, Jelgavā kopējais vidējais mēneša patēriņš ir 137 kilovatstundas, Jelgavas novadā - 160, bet Ozolniekos - 195 kilovatstundas. Viņa piebilst, ka nav būtiskas nozīmes reģionālajam dalījumam vai iedzīvotāju skaitam pilsētās, bet gan citiem aspektiem, tajā skaitā ekonomiskās aktivitātes līmenim. Vidējais elektroenerģijas patēriņš Latvijas pilsētās norāda, ka nepastāv korelācija starp iedzīvotāju skaitu tajās un patēriņa apjomuSalīdzinot mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņa mēnesī datus, vidējais elektroenerģijas patēriņš teju 50 procentos Latvijas mājsaimniecību 2011.gadā ir bijis līdz 100 kilovatstundu. Visvairāk lietotāju ir 50 – 100 kWh grupā.«Apkopojot datus par elektroenerģijas patēriņu nedaudz vairāk kā deviņu mēnešu periodā no aprīļa līdz janvāra vidum, ir redzams, ka «Latvenergo» tarifu veidošanā izmantotie aprēķini par elektroenerģijas patēriņa paradumiem sabiedrības lielākajā daļā ir sociālekonomiski pamatoti. Šobrīd, jau deviņus mēnešus pēc tarifa izmaiņu piemērošanas, joprojām lielākā daļa – 66 procenti – «Latvenergo» klientu norēķinās pēc starta tarifa,» ziņo I.Bidere.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

es pats

tas tāpēc ,ka pīpē uz balkoniem,lodžijām utt.Jāsaliek laternas ar led gaismām,lai var gaismiņā iet uzvilkt dūmu.

pirms 7 gadiem, 2012.01.25 21:27

...

Tā teikt par videi draudzīgo "zaļo" saimniekošanu "Latvenergo" tev bikses novilks.

pirms 7 gadiem, 2012.01.24 19:55

...

Ožos - jauno privātmāju siltumsūkņi. Tiem starta tarifs mēneša laikā izbeidzās. :)

pirms 7 gadiem, 2012.01.24 19:53

Citas ziņas