Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par 289 975 latiem «Fortum Jelgava» un «Jelgavas cukurfabrika» nopirka valstij piederošas «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» akcijas 4

Privatizācijas aģentūra (PA) valstij piederošo AS «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» akciju paketi 23,85% no pamatkapitāla par 289 975 latiem pārdevusi uzņēmuma esošajiem akcionāriem SIA «Fortum Jelgava» un AS «Jelgavas cukurfabrika», biznesa portālu Nozare.lv informēja PA.

Jelgavas pilsētas pašvaldība, kurai jau pieder nepilni 72% «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» akciju, nolēma atteikties no pirmpirkuma tiesību izmantošanas.Valstij piederošo akciju paketi 4 142 500 akcijas jeb 23,85% no pamatkapitāla Ministru kabinets (MK) nodeva pārdošanai 2011.gada 19.jūlijā. Saskaņā ar pārdošanas noteikumiem akciju paketes pārdošanas cena tika noteikta 289 975 lati. Maksāšanas līdzekļi 100% lati. Saskaņā ar Komerclikumu un «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» statūtiem pirmpirkuma tiesības uz pārdodamo akciju paketi bija «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» akcionāriem.Izmantot pirmpirkuma tiesības uz akcijām pieteicās divi uzņēmuma akcionāri. Attiecīgi tika noslēgts līgums ar «Jelgavas cukurfabriku» par 3 364 038 valstij piederošo akciju pārdošanu un ar «Fortum Jelgava» par valstij piederošo 778 462 akciju pārdošanu. Abi akciju pircēji ir jau veikuši pilnu apmaksu par akcijām. Līdz ar to PA sekmīgi ir izpildījusi MK uzdevumu par «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» akciju pārdošanu, no darījuma saņemot 289 975 latus.PA valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns skaidroja, ka valsts patlaban skaidri definējusi mērķi pārskatīt savu līdzdalību komercuzņēmumos un pārdot kapitāla daļas, kas nav tieši saistītas ar valsts interešu īstenošanu. «Valsts līdzdalības izbeigšana «Jelgavas siltumtīklu uzņēmumā» pilnībā atbilst valsts kapitālu daļu pārvaldības reformu plāna mērķiem,» skaidroja PA vadītājs.AS «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» galvenie darbības virzieni ir elektroenerģijas ražošana, apgāde un sadale, tvaika piegāde un gaisa kondicionēšana, ūdens ieguve, attīrīšana un apgāde, inženierbūvniecība u.c.Uzņēmuma lielākais akcionārs ir Jelgavas dome (71,61%). Saskaņā ar uzņēmuma gada pārskatu apgrozījums 2011.gadā bija 40 747 lati, ko veido SIA "Fortum Jelgava" iznomāto aktīvu nomas maksas ieņēmumi.Saskaņā ar 2004.gada 14.oktobrī noslēgto nomas līgumu starp «Jelgavas siltumtīklu uzņēmumu» un «Fortum Jelgava» visi sabiedrības aktīvi ir nodoti nomā «Fortum Jelgava».Līguma darbības beigu termiņš ir 2034.gada 1.decembris.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

to Ārvaldis

Jā, jā! Kārtējā sorosītu, žīdu, brīvmūrnieku, kā arī ASV un Krievijas specdienstu sazvērestība, kas noteikti saskaņota Vatikānā... ;)

pirms 7 gadiem, 2012.12.18 17:36

Ārvaldis

Pēc tam šo naudu iekasēs no iedzīvotājiem, nelikumīga privatizācija turpinās - Latviju par sviestmaizi pārdod ārzemniekiem !

pirms 7 gadiem, 2012.12.18 15:53

Citas ziņas