Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parādnieku sarakstā iekļūst ar pieciem latiem 4

Lai gan Latvijas Bankas (LB) Kredītu reģistra tā dēvētajā melnajā sarakstā parādniekus iekļauj tad, kad maksājums kavēts vairāk nekā 60 dienas un parāda summa sasniegusi simt latus un vairāk, izrādās, ka sliktu kredītvēsturi var iegūt arī tad, ja parāds ir pieci lati, sestdien vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Šādu nepatīkamu situāciju esot piedzīvojusi Dukātu ģimene, kura Nordea bankā vēlējusies saņemt patēriņa kredītu. «Mana sieva, kura ir ļoti precīza naudas lietās un visus aizņēmumus laikus līdz pēdējam santīmam samaksā, bija šokēta. Nordea bankā sacījuši – kredītu nevarat saņemt, jo esat LB melnajā sarakstā,» laikrakstam stāstījis Ingars Dukāts. Tā kā ģimene rūpīgi uzglabājot visus maksājumus apliecinošos dokumentus, sākuši meklēt, kur kāds nenomaksāts parāds varētu būt. Aizdomas radušās par laiku pirms pieciem gadiem, kad ar Inserviss Group aizdevumu iegādāts kāds sadzīves priekšmets.I.Dukāts stāstījis: «Šajā firmā mums pateica, jā, jūsu parāds par trim gadiem – 2005., 2006. un 2007. gadu – ir kopumā pieci lati. Kā tad tā? Mūs neviens par to nav informējis, neesam saņēmuši nekādus brīdinājumus?! Noskaidrojām, ka tāda parāda nemaz nav. Tā bija grāmatvedības datu kļūda, kas gan netraucēja mūs iekļaut Latvijas Bankas melnajā sarakstā, mums to pat nepasakot.»Kā vēsta laikraksts, šajā situācijā risinājums, par laimi, rasts ātri, jo Inserviss Group kļūdu izlabojusi un ieraksts Kredītu reģistrā par Dukātu ģimenes parādu izdzēsts pēc divām dienām.«Uzklausot visas it kā par kontroli un ziņu precīzumu atbildīgās puses, skaidrs kļūst, ka neviens no tām ierakstus reģistrā nekontrolē. Virtuāla kļūda parādnieku kārtā var iecelt pat godīgus maksātājus. Jo Kredītu reģistra uzturētājs Latvijas Banka ziņas tikai uzkrāj, bet to patiesums esot jāpārbauda FKTK, savukārt FKTK neko nepārbauda, jo esot tikai šīs sistēmas lietotājs,» secinājusi Latvijas Avīze.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

krapnieks

tas ir tāpat kā ar GE Money viena liela krāpnieku krievu dibināta banda,kurā strādā krievuškas, kasd labi, ja saprot, ko no viņām grib. Man bija līdzīga situācija, maksāju godīgi savu kredītiņu, dažreiz, kad nesanāca samaksāt laicīgi par tekošo mēnesi, nedaudz vēlāk maksāju 10,pat 15 ls vairāk par kavētu 1 nedēļu. Pilnībā pārliecībā, ka man nav kredīta parādu, biju šokēta uzzinot, ka par pēdējiem 2 gadiem sakrājies apmēram 3 latu sods. Par ko? Viņiem tak ir katru gadu, noslēdzot bilanci, jāinformē klients, kāda ir kredīta situācija pašreizējā brīdī, bet nē, redz, krievenes ir tik slinkas, vadībai pie vienas vietas, beigu beigās klients vēl izrādās ir šiem parādā par kaut kādiem iepriekšējiem gadiem! Absurds! Kad vajag rakstīt bargas brīdinājuma vēstules par dažiem latiem, tad viņi ir uzdevumu augstumos, bet, kad vajag informēt klientu par kaut ko tad ne bū ne bē... Uzmanieties ar GE Money! Par inserviss group runājot, jā, tā arī ir krievu mafija, bet, līdz šim esam kaut k;a veiksmīgi tikuši cauri ar viņiem, par par brīnumu atskaitīja uz kontu atpakal naudu, ko bijām pārmaksājuši:))) izrādās godīgi :)))) tas nu tā...zināšanai...

pirms 8 gadiem, 2010.07.11 17:43

Donalds Daks to AP

Pēc 10 gadiem būs par vēlu. Noilgums iestājas :)

pirms 8 gadiem, 2010.07.10 15:51

VC

5Ls - tas jau ir daudz! Es iekļuvu parādniekos 4 santīmu dēļ. Ar PAREX banku norēķinājos kā nākas, bet, kad gribēju nokārtot jaunas kredītsaistības SWED bankā, tad izrādījās, ka 4 gadus neesmu likusies zināt, ka esmu parādā PAREX bankai. Bankas darboņi neko nebija ziņojuši. Biju šokā. Beidzot caur Latvijas Banku noskaidrojās, ka bankas darbiniece kļūdījusies pie manu papīru kārtošanas. Tā, ka ļoti jāseko līdzi norēkiniem, lai neiekļūtu nepatikšanās.

pirms 8 gadiem, 2010.07.10 13:43

AP

Inserviss par mītiskiem parādiem atcerēsies arī pēc gadiem 10. Žīdu kantoris riktīgs.

pirms 8 gadiem, 2010.07.10 13:24

Citas ziņas