Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pavasarī augs biļešu cena autobusos un vilcienos 14

Šogad pasažieru pārvadājumiem dotācijas tiks samazinātas par pieciem miljoniem latu, līdz ar to ir paredzēta biļešu cenu paaugstināšana par pieciem līdz septiņiem procentiem starppilsētu autobusu satiksmē un dzelzceļa iekšzemes satiksmē, saka Autotransporta direkcijas (ATD) vadītājs Normunds Narvaišs.

Viņš skaidro, ka direkcija līdz martam gatavos tarifu tabulas, tad Satiksmes ministrija tās apstiprinās, un jaunie biļešu tarifi tiks ieviesti gada otrajā ceturksnī, raksta Diena.lv, atsaucoties uz Nozare.lv.«Biļešu cenu paaugstināšana ir jāizskata kā galējais taupības pasākumu mērs, tāpēc mēģinājām darīt visu iespējamo, lai biļešu cenu neceltu. Taču nākamgad reisu samazināšanu bez lieliem sociāliem riskiem nevar turpināt. Turklāt biļešu cenas nav celtas kopš 2009.gada sākuma, tāpēc uzskatām, ka neliels kāpums ir realizējams,» uzsver direkcijas vadītājs.Viņš gan pauda, ka biļešu cenu celšana ir jāskatās kompleksā ar cīņu pret nelegālajiem pārvadātājiem. Tiek izskatīta arī iespēja piedāvāt pasažieriem papildu priekšrocības - mēnešbiļetes autobusos jau nākamgad. Atsevišķos autobusos starppilsētu satiksmē eksperimenta kārtībā tās jau ir ieviestas. «Eksperimenti jāizvērtē, un Latvijā jānosaka kopējie mēnešbiļešu ieviešanas principi. Atsevišķos vietējās nozīmes autobusos mēnešbiļetes ir ieviestas, taču šajos pārvadājumos katrā atsevišķā gadījumā tiek piemēroti savi principi,» skaidro Narvaišs.2011.gadā dotācija sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai bija 51 miljons latu. Par pērn sniegtajiem pakalpojumiem valsts pārvadātājiem ir parādā aptuveni 2,12 miljonus latu.2012.gadā sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai paredzētā dotācija ir 46 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Resnais

Vēl viens aspekts, kāpēc Valdis ar to deputātprezidentu stāsta par ekonomikas atkopšanos un krīze aiz muguras, bet te kungs runā par finansējuma samazinājumu.

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 14:11

imis

Labs pamatojums - cenas nav celtas 2 gadus !
Vai kaut kur ir rakstīts, ka noteikti katru gadu cenas ir jāceļ ? Varbūt tajā pašā dokumentā ir minēts kas par to, ka algas un pensijas arī katru gadu jāpaaugstina ?
Jābūt taču arī kādiem pakalpojumu cenu griestiem!!

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 13:12

imis

Labs pamatojums - cenas nav celtas 2 gadus !
Vai kaut kur ir rakstīts, ka noteikti katru gadu cenas ir jāceļ ? Varbūt tajā pašā dokumentā ir minēts kas par to, ka algas un pensijas arī katru gadu jāpaaugstina ?
Jābūt taču arī kādiem pakalpojumu cenu griestiem!!

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 13:11

figaro

Nu protams, autobusi tukši, celiet tik cenas!!! Vilcienā nav iespējams ierāpties, jo kā solīts, nekas netiek darīts pie pirmā vagona platformas, lai vagonā varētu iekļūt gan veci, gan jauni ar bērnu ratiņiem. Reiz bija tāds muldētājs, ko par Šleseru sauca, kas solīja uzlabojumus, kamēr dienēja par Satiksmes ministru, tagad -pat nezinu viņa uzvārdu-un labi ,ka tā, arī solījumus kaisa pa vējam ar uzlabojumiem peronos.
Kamēr sola, tikmēr mainās ministri kā cimdi, bet , lūk, cenas gan neaizmirst paaugstināt !!!

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 08:25

jautrais

to 555
...nav daudz pasazieru... tatad klientu maz un jacel cenas.
ka izskaidrosi Latvenergo lietu ???
klienti ir 99.9% LV iedzivotaju bet cenas pacela "vairuma dargak" !?!?!?!?!?!?!?!?

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 22:12

555

Pareizi saka zz ... pašiem ir jāpieprasa savam darba devējām algas pielikums. Es tieši tā arī darīju, prasīja pamatojumu kāpēc, pamatoju un arī saņēmu pielikumu. Cik ta gaidīsiet, kad kāds pie Jūsu durvīm klauvēs, ticiet man, kamēr neviens neprasa, tikmēr par to pat neviens nedomā.

Bet par to transportu - tas tiešām sadārdzinās, tāpēc ka nav tik daudz pasažieru un saimniecība ar neefektīva. Man arī nav pamatojuma pārsesties no auto uz sabiedrisko, jo kaut vai ar to pašu vilcienu braucot - ir pārāk daudz pieturas, tāpēc par ilgu pavada laiku ceļā. A man vajag ātri un ērti. Un šai ziņā ir lielākās problēmas Jelgavas galā, jo man šeit jātiek līdz vilcienam ar autobusu, autobusi kursē reti un īsti nesaskaņoti ar vilcienu attiešanas laikiem, tāpēc ceļā pavadītais laiks ļoti paaildzinās.

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 20:52

Pensionārs

@zz Prēmijas pienākās tikai valsts pārvaldē,pensionāri sūkā nēģerim mārrutku

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 20:50

POLITIKIS

TAUTA NAV PELNIJUSI ALGAS PAUGSTINAJUMU---TIKAI VALSTS IEREDNI IR VISU NOPELNIJUSI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 20:42

zz

Komentētajiem, ja neesat valsts pārvaldes darbinieki (ierēdņi) tad pieprasiet algu celšanu no saviem darba devējiem,nevis komentāros raudāt.

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 19:32

ha-ha

Jau iesākās Jaunais gads-jautājums-kam necelsies cenas ? Varbūt arī vajadzētu algas kādreiz pacelt?

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 18:23

Resnais

Vairumam algas arī nav celtas kopš 2009. gada.

pirms 8 gadiem, 2012.01.01 17:39

Citas ziņas