Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«PET Baltija» plāno palielināt ražošanas apjomu un apgrozījumu

Laikraksta «Dienas Bizness» organizētajā konkursā «Gazele», kurā sveic straujāk augošus uzņēmumus, šogad uzvarēja PET pudeļu pārstrādes uzņēmums «PET Baltija», kas strādā Jelgavā. «Sākumā «PET Baltija» strādāja mazāk rentablajā produktu segmentā, un tolaik negāja spoži: kliboja pudeļu kvalitāte, līdz ar to arī gala produkts. Nekas cits neatlika kā investēt uzņēmumā vēlreiz,» atceras «PET Baltija» valdes priekšsēdētāja Undīne Būde.

«PET Baltija» specializācija ir izlietoto PET pudeļu otrreizēja pārstrāde. Gala produkcija ir pa krāsām sašķirotas, tīras, PET pārslas, raksta Db.lv. Ražošanas process ir ļoti «vienkāršs» – uz uzņēmumu atved tukšas pudeles, nomazgā tās, samaļ un aizsūta atpakaļ. Pašlaik «PET Baltija» ražo Eiropā kvalitatīvākās un vērtīgākās PET pārslas, jo papildu automātiskai pudeļu šķirošanai izmanto arī roku darbu, kas dod ļoti kvalitatīvu un tīru gala rezultātu bez piemaisījumiem.«PET Baltija» ietilpst Eko Baltija uzņēmumu grupā, kas ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Latvijā ar 14 atkritumu apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumiem. 2007.gadā «PET Baltija» uzņēmumā tika investēti 4 miljoni eiro.Izejvielas – izlietotas PET pudeles – galvenokārt tiek iepirktas ārzemēs, īpaši Skandināvijā, arī Igaunijā, Vācijā un citās valstīs. No Latvijas «PET pudele» saņem maz, jo ne visur veiksmīgi darbojas dalītā atkritumu vākšana, kas īpaši attiecas uz Rīgu. Latvijā ir vēl viena nianse, lielā pārsvarā ir brūnās PET pudeles, kuru pārslas aiziet visnerentablākajam sektoram.Eksporta tirgi ir Čehija, Polija, Dānija, Itālija, Rumānija, Lietuva. «PET Baltija» klientu sektors sadalās divās lielās daļās – viena daļa ir pārtikas iepakojuma ražotāji – jauna PET pudele līdz 70 procentiem var būt ražota no lietotas PET pudeles. Pārtikas sektorā tiek izmantotas arī no pārslām saražotās loksnes, no kurām tālāk izgatavo salātu trauciņus un tamlīdzīgas lietas. Savukārt uzņēmuma produkcijas daļa aiziet uz tekstilrūpniecību. Pēc taustes no pārslām ražotā poliestera šķiedra neatšķiras no vilnas vai kokvilnas, tā tiek izmantota gan apģērbam, gan, piemēram, medicīnas precēm, automašīnu paklājiem. Mēnesī uzņēmuma teritorijā iebrauc apmēram 100 kravas automašīnas ar PET pudelēm, bet izbrauc apmēram 60 ar gatavo produkciju. Mēnesī tiek pārdota produkcija par aptuveni pusotru miljonu eiro.PET Baltija pašlaik ražo savu maksimālo apjomu un šogad plāno saražot 17000 tonnu gatavās produkcijas, kas ir par 25 procentiem vairāk nekā 2010. gadā. Savukārt apgrozījums tiek plānots 12 miljonu latu apmērā, kas ir par 50 procentiem vairāk nekā pērn.««PET Baltija» krīzes periodā strādāja ar būtiskiem zaudējumiem, un daudzi cilvēki šo uzņēmumu savās «virtuves» Latvijas uzņēmumu stratēģisko analīžu diskusijās norakstīja nebūtībā, tomēr vadības komandas uzņēmība un privāto investoru ticība, kā arī izveicība resursu pārdalē un papildu piesaistē pierādīja, ka oža nav pievīlusi,» atceras korporatīvo finanšu speciālists Mārtiņš Mellēns.Vidējā alga uzņēmumā ir 700 latu. No ārzemēm vest darbiniekus neplāno, jo komanda 82 cilvēku sastāvā ir nokomplektēta.

Pievieno komentāru

Citas ziņas