Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: Šogad alga Latvijā ir palielinājusies vidēji par sešiem procentiem

Vadības konsultāciju kompānijas «Fontes» ikgadējā atalgojuma pētījuma rezultāti liecina, ka 2012.gadā mēneša pamatalga Latvijā ir palielinājusies vidēji par 3,1 procentu un gada kopējā alga - par sešiem procentiem.

Saskaņā ar pētījumu, kurā apkopoti dati no 243 organizācijām par vairāk nekā 50 tūkstošiem darbinieku, pamatalgas palielināšana lielai daļai vai atsevišķiem darbiniekiem ir notikusi trijās no četrām organizācijām. Algas pielikumu galvenokārt ir saņēmuši kvalificēti speciālisti un pieredzējuši vadītāji.Tas sasaucas ar jau ilgāku laiku vērojamo tendenci, ka darba tirgū trūkst pieredzējuši pārdošanas speciālisti, kā arī augstas kvalifikācijas strādnieki, inženieri un informācijas tehnoloģiju speciālisti, informē «Fontes» pārstāve Inga Gleizdāne.Būtiska loma pieaugumā ir atalgojuma mainīgajai daļai - to saņēmis katrs septītais darbinieks. Lai gan visbiežāk tiek izmaksātas mēneša un ceturkšņa prēmijas, arvien biežāk darbinieki tiek atalgoti par pusgada un gada rezultātiem.Biežāk minētie kritēriji mainīgās atalgojuma daļas piešķiršanai ir darba kvalitāte, mērķu sasniegšana noteiktajā laika periodā, organizācijas peļņa, kā arī organizācijas pārdošanas ieņēmumi.Divām trešdaļām – 62,7 procentiem – darbinieku, kuriem amata pienākumi nav būtiski mainījušies, pamatalga ir palikusi nemainīga, savukārt vienai trešdaļai (33,5 procentiem) tā ir palielinājusies. Būtiski ir samazinājusies to darbinieku īpatsvars, kam mēneša pamatalga ir samazināta – tikai 3,8 procenti.Gada kopējā alga, kuru veido pamatalga, kā arī prēmijas un piemaksas, ir palielinājusies divām trešdaļām strādājošo, bet aptuveni ceturtdaļai tā ir samazinājusies.Iepriekšējo divpadsmit mēnešu laikā 53 procenti darba devēju palielināja darbinieku skaitu, bet 33 procenti uzņēmumu samazināja darbinieku skaitu.Nākamajos 12 mēnešos 83 procenti organizāciju plāno palielināt mēneša pamatalgu, 16 procentu organizāciju nav plānotas mēneša pamatalgas izmaiņas, bet viens procents organizāciju plāno samazināt mēneša pamatalgu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas