Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piektā daļa nodarbināto strādā vairāk nekā 40 stundas nedēļā

Šā gada trešajā ceturksnī aptuveni viena piektdaļa jeb 19,7% strādāja vairāk par oficiālo darba nedēļu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lielākā daļa no šiem strādājošajiem bijuši vīrieši. 67,3% nodarbināto strādāja likumdošanā noteiktās 40 stundas nedēļā, 8,6% strādāja mazāk par 40 stundām nedēļā un pārsvarā tās bija sievietes.Pavisam valstī nepilnu darba laiku strādājošo bija 66 500. 29% nepilna laika nodarbināto bija spiesti strādāt īsākas darba stundas, jo nevarēja atrast darbu pilnai darba dienai, 26,2% darba dienas ilgumu ietekmēja dažādi personīgi vai ģimenes apstākļi, piemēram, vajadzēja pieskatīt bērnus vai aprūpējamu pieaugušo.15,9% nepilnu darba laiku strādājošo mācījās, tādēļ nevarēja veikt darbu ar pilnu slodzi, bet 14,6% negribēja strādāt darbu ar pilnu darba laiku.Trešajā ceturksnī 69 300 cilvēku jeb 6,1% no nodarbināto kopskaita bija papilddarbs.

Pievieno komentāru

Citas ziņas