Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmo reizi kopš 2008.gada rudens samazinājies kavēto kredītu skaits

Pagājušā gada decembrī pirmo reizi kopš 2008.gada rudens samazinājies kredītu ar maksājumu kavējumiem apjoms, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sagatavotā informācija.

Kavēto maksājumu kredītu kopējais apmērs decembrī samazinājies par 7,5% un pagājušā gada beigās sasniedza 3,9 miljardus latu jeb 25,5% no banku kopējā kredītportfeļa.Kredītu ar maksājumu kavējumu virs 90 dienām apmērs decembrī palielinājās par 3,2%, un to īpatsvars banku kredītportfelī gada beigās sasniedza 16,4%. Novembra beigās šis rādītājs bija 15,8%.Kredītu bez maksājumu kavējumiem atlikums 2009.gada beigās sasniedza 11,5 miljardus latu, kas ir 74,5% no kopējā banku sektora kredītportfeļa. Novembrī bez maksājumu kavējumiem bija 72,6% no kopējā kredītportfeļa.Banku sektora kopējais kredītportfelis decembrī saruka par 0,7% un decembra beigās sasniedza 15,4 miljardus latu, tajā skaitā rezidentu uzņēmumiem izsniegto kredītu atlikums samazinājies nedaudz straujāk nekā rezidentu mājsaimniecībām izsniegto kredītu atlikums - attiecīgi par 1,5% un 0,6%.Tomēr 11 Latvijas banku un divu ārvalstu banku filiāļu kredītportfeļi decembrī palielinājušies kopumā par 37 miljoniem latu. Šo banku kopējā tirgus daļa banku sektora kredītportfelī ir 12,4%.Kā ziņots, Latvijas banku zaudējumi pagājušajā gadā sasnieguši 773,4 miljonus latu, informē FKTK.

Pievieno komentāru

Citas ziņas