Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reirs pensionāriem sola tādu pašu pensiju indeksācijas apmēru kā pirms krīzes 1

Jaunais labklājības ministrs Jānis Reirs (V) ir apņēmies ieviest tādu pašu pensiju indeksāciju kā pirms krīzes.

Viņš šodien Latvijas Pensionāru asociācijas domes sēdē sacīja, ka plāno pensijas indeksācijas modeļa maiņu. Pagaidām gan vēl nepieciešams izstrādāt likumprojektu, un to apņēmusies izdarīt Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS). Plānots, ka likumprojektu izstrādās līdz martam.

Reirs arī atzīmēja, ka plānoto paveikt būs iespējams, jo sociālā budžeta izdevumi ir mazāki par ieņēmumiem.

Indeksācija lielākā apjomā plānota, sākot ar 2017. gadu. Viņš skaidroja, ka šobrīd, indeksējot pensijas, tiek izmantots koeficients 0,25 no algu pieauguma, tomēr no 2017. gada iecerēts, ka šis koeficients būs 0,5. Kā skaidroja ministrs, ja algas valstī pieaugušas par desmit eiro, tad, indeksējot pensijas, līdz šim tās pieauga par 2,5 eiro, bet 2017. gadā šāda algas pieauguma gadījumā pensijas tiktu palielinātas par pieciem eiro. Precīzāki aprēķini gan gaidāmi, kad likums tiks pieņemts.

Ministrs piebilda, ka 2017. gadā šādam pensiju pieaugumam būtu nepieciešami pieci līdz septiņi miljoni eiro, bet 2018. gadā – 20 miljoni eiro.

Reirs pensionāriem arī solīja risināt jautājumus saistībā ar to, ka daļai ir liels darba stāžs, bet mazas pensijas. Līdzīgi tas esot arī ar pensionāriem, kuri savulaik strādājuši kaitīgos darbos un ir pensionējušies agrāk.

Jaunais labklājības ministrs saredz darāmos darbus arī Veselības ministrijai (VM). Viņš uzskata, ka VM ir jāstrādā pie tā, lai pacientu līdzmaksājumi atgrieztos pirmskrīzes līmenī. Tāpat, pēc viņa domām, nav pieļaujama situācija, kad gada beigās ir beigušās kvotas uz ambulatorajiem izmeklējumiem. Esot jārisina arī jautājumi saistībā ar kompensējamajiem medikamentiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas