Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Salkazanovs: Maršrutu samazināšana ietaupa budžetu, bet pasažieri pazūd 12

Līdz šim pēc Autotransporta direkcijas (ATD) ieteikumiem īstenotā maršrutu optimizēšana gan samazina izdevumus valsts budžetā, taču nedod atbilstošu pienesumu citiem reisiem un vilcieniem, kā dēļ daļa līdzšinējo pasažieru tiek zaudēta, uzskata SIA «Jelgavas Autobusu parks» valdes loceklis un Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) prezidents Pēteris Salkazanovs.

LPPA vadītājs apgalvoja, ka par pēdējiem ATD plāniem pārvadātāji reģionos pagaidām neesot informēti. LPPA zināms, ka ATD tikušies ar diviem starppilsētu pārvadātājiem - AS «Nordeka» un AS «CATA», bet ar citiem jaunas reorganizācijas plāni neesot apspriesti.«Pēc mūsu rīcībā esošās AS «Pasažieru vilciens» (PV) statistikas, pagaidām nav piepildījušās ATD prognozes par pasažieru plūsmas pieaugumu vilcienos. Faktiski iepriekšējo reisu samazinājuma rezultātā lielākā daļa šo pasažieru ir it kā pazudusi, kas liecina, ka cilvēki acīmredzot izvēlējušies citu transporta veidu. Noteikti ir strauji audzis privāto nelegālo pārvadājumu apjoms,» domā Salkazanovs.Viņš pauda viedokli, ka daudzu apdzīvoto vietu infrastruktūrā vilcienu stacijas ir pārāk tālu no autobusu maršrutu pieturām, un iedzīvotājiem tas nozīmē ievērojamas pārmaiņas ne tikai izmaksās, bet arī patērētā laika ziņā.«Piemēram, Jelgavā mēs esam centušies pielāgot pilsētas autobusu grafiku vilcienu grafikam trīs stacijās - «Jelgava», «Cukurfabrika» un «Ozolnieki», taču tam nav būtiskas nozīmes, ja tiem iedzīvotājiem, kam jānokļūst Rīgā, Pārdaugavā, attiecīgi nav pieejams transports Pierīgas stacijās, piemēram, «Turība» vai «Atgāzene». Rezultātā cilvēki izvēlas citu transportu,» skaidroja Salkazanovs.Viņš informēja, ka arī Tukuma un citos virzienos pārvadātāji konstatējuši, ka citos autobusu reisos vai vilcienos pasažieru skaits neaug atbilstoši samazināto reisu apjomam. Vienīgais reorganizācijas devums ir ietaupījums valsts budžetam - to nevarot noliegt, taču pasažieru plūsmas pārvirzīšanas plāni ir nereāli, ja to dara tikai administratīvi, nerēķinoties ar iedzīvotāju patērēto laiku viņu ierastajā ceļā un neko nemainot plašāk.Rezultātā budžeta ietaupījums ir vienīgais pienesums, bet pasažieri tiek zaudēti, skaidroja Salkazanovs.Pēc pārvadātāju rīcībā esošajiem datiem, PV pasažieru apjoms vilcienos pēdējā laikā bija pat samazinājies, nerunājot par pieaugumu, informēja LPPA prezidents.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

RIX

to TVIKS - un cik tad izmaksā vilciena biļete tev kopā ar velo? kaukā jāšaubās par šāda pasākuma ekonomiju...
Vai arī tu savu velo atstāj stacijā? arī jāšaubas, ja es savējo atstātu, tad zagļu "uzpirkšanas" punktā par to varētu dabūt no Ls50 un tātad kāds pat trosveida slēdzeni sa***u (nerunājot par ķēdes pārkniebšanu), un es ar savu vilciena biļeti paliktu bez velo... atkal jāšaubās par tādu "ekonomiju"...
Nepārliecina šāda pasākuma ekonomiskums.

pirms 7 gadiem, 2012.05.23 10:57

KUJ-NA

Jelgavas autobusu parkā ar Ļublinskas un Salkazanova gādību tika likvidēta autobusu apkopes un remonta bāze,viss pārorentēts uz privātu uzņēmumu Interserviss,tur arī aizplūst valsts dotācijas

pirms 7 gadiem, 2012.05.23 10:42

RIX

to "kā tad..." - piekrītu: daļu ATD "optimizācijas" JAP vare`ja kompensēt samazinot apkopes izdevumus, bet Ļu***skas kabata ir mūris :D Tātad šī laikam padalās ar tiem, kam vajag

pirms 7 gadiem, 2012.05.23 10:35

RIX

to TVIKS - tu ar velo uz Rīgu? Cik tad laika paiet braucot?

Salkazanovs tikai konstatē to, par ko pasažieri komentos jau sen sūdzējās. Faktiski pārvadātājs ar pasažieriem nonācis aiz vienām "barikādēm". Nelaime tā, ka šī ir situācija, kuru nerada Jelgavas autobusu parks, bet kuru viņiem uzspiež ATD un valdība. :(

pirms 7 gadiem, 2012.05.23 10:34

kā tad...

Kad Salkazanovam ar Ļu***sku ir jāatmazgā nauda priekš Rāviņa caur Ļu***skas privātkantori, tad nauda ir, bet kā jānodrošina pārdomāts autobusu atiešanas-pienākšanas laiks, tā naudas nav!

pirms 7 gadiem, 2012.05.23 09:51

TVIKS

Braucu ar velosipēdu,ekonomija un veselībai labāk

pirms 7 gadiem, 2012.05.23 09:22

Kāda jēga pārvadātājiem, ja noņemti rīta agrie, un vakara vēlie reisi, cilvēki vienkārši vairs nevar tikt ne uz darbu, ne no darba, nekas cits neatliek kā sprāgt badā, un sēdēt mājās!!!

pirms 7 gadiem, 2012.05.23 08:42

anna

Nu nav Jelgavā autobusi pieskaņoti vilcienu sarakstam. Ļoti bieži izdevīgāk iet kājām - ja man no Satiksmes ielas autobuss par 50 sant. atiet stundu pirms vilciena atiešanas, es labāk eju kājām par velti. Patērētais laiks tieši tāds pats.

pirms 7 gadiem, 2012.05.23 07:27

bez darba...

Mūsu valstī klibo menedžments ,kurš ir vērsts vienā virzienā ,"savā kabatā"ne iedzīvotāju labklājībai.Kamēr uzskati nemainīsies un nodokļu maksātāji nebūs PRIORITĀTE mūsu valstī absolūti nekas nemainīsies ,jo dzīve ir īsa un tas kuršs to saprot laicīgi tin makšķeres uz saulaino tāli..............

pirms 7 gadiem, 2012.05.22 23:03

kukažīiite.......

Ja netiks domāts par algu un pensiju paaugstināšanu,tad izbrauks arvien vairāk iedzīvotāju,
tad arī tiešām nevajadzēs ne autobusus ne vilcienus.
Interesanti cik ilgi badā var dzīvot un uz kurieni tad ar autobusu brauksi ja nav darba vietu kur strādāt .Medicīnas aprūpe un pārtika ir ļoti dārga attiecībā pret ienākumiem.
Augstie kungi to vēl nekādi nav sapratuši saņemot lielos čungurus.
Ja jābrauc uz Rīgu un atpakaļ tad tiešām lētāk ir braukt ar prīvāto pārvadātāju un tas pietur pie durvīm.

pirms 7 gadiem, 2012.05.22 22:53

pensis

Kaut ko sakarigu vismaz uzrakstija . Iestukejiet vel tikai autoostu tani nosturii , (kuram ta slimaa ideja) zaudesiet vel pusi autobusu pasazieru . Galvenais veksmigi paardot zemes gabalu un pec tam veiksmigi atpirkt /ar zaudejumiem/.

pirms 7 gadiem, 2012.05.22 22:15

Citas ziņas