Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Salkazanovs: Pēc nedēļas pasažieru pārvadātāji lems, vai streikot 5

Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) gaidīs risinājumus no Satiksmes ministrijas par dotāciju piešķiršanu zaudējumu kompensēšanai līdz 10.maijam un, ja atbilde netiks sniegta, ir gatava rīkot streikus, intervijā biznesa portālam Nozare.lv atzina LPAA prezidents Pēteris Salkazanovs.

Patlaban divi uzņēmumi jau atrodoties uz bankrota sliekšņa.Pēc Autotransporta direkcijas aprēķiniem, 2012.gada budžetā pietrūks astoņu miljonu latu, savukārt pērn uzņēmējiem nav atlīdzināti zaudējumi 1,8 miljonu latu apmērā. Nākamā gada budžetā turklāt nav piešķirti līdzekļi, lai pārvadātu valsts noteiktās pasažieru kategorijas ar atvieglotiem nosacījumiem, jeb sociālā spilvena nauda 12 miljonu latu apmērā.Salkazanovs skaidroja, ka 10.maijā ir sasaukta LPPA valdes sēde, kura var arī pieņemt lēmumu par streiku sākšanu. Uz šo sēdi ir apsolījis ierasties Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, kuram būs jāsniedz atbildes uz jautājumiem, kā situācija tiks atrisināta. Viņš skaidro, ka pilnvarojumu rīkot streiku valdei devusi kopsapulce.Viens no situācijas risinājuma variantiem varētu būt mainīt dotāciju piešķiršanas finanšu plānu, kas uzlabotu pārvadātāju situāciju, un trūkstošos līdzekļus valdība, veicot grozījumus likumā par budžetu, varētu piešķirt gada beigās, uzskata Salkazanovs.Kā ziņots, Satiksmes ministrija skaidrojusi, ka līdzekļi pasažieru pārvadātājiem, lai kompensētu 2011.gadā nesegtos zaudējumus, tiks piešķirta - jautājums vien esot, cik un kad. Satiksmes ministrijā uzsver, ka kompensējamā summa svārstās no 1,7 līdz 1,9 miljoniem latu, taču tā tuvākajā laikā tikšot precizēta. Tāpat esot jālemj, no kura gada budžeta tiks kompensēti šie līdzekļi. Jautājumu izlemšot Ministru kabinets, taču Satiksmes ministrija un Latvijas Pašvaldību savienība aicinot to darīt pēc iespējas ātrāk, lai nozares uzņēmumiem šī iemesla dēļ nerastos problēmas ar maksātspēju.Autotransporta direkcija savukārt, lai taupītu līdzekļus, sniedzot sabiedriskā pasažieru transporta pakalpojumus, ierosinājusi slēgt 37 dzelzceļa reisus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Kurp iesim

Diezgan dīvaini ir tas, ka taisās streikot uzņēmums ar pašvaldības kapitālu. JAP klātos daudz lābāk ja uzņēmums netiktu atklāti izsaimniekots.

pirms 7 gadiem, 2012.05.03 10:11

Resnais

Anrijs Matīss, kuram būs jāsniedz atbildes uz jautājumiem, kā situācija tiks atrasināta.

pirms 7 gadiem, 2012.05.03 09:54

Kad beidzot sapratīs ka pilsētu un pilsētas uzņēmumus nevar vadīt lopkopji, agronomi, mehanizātori un slaucējas un viņu radinieki.
Valmierā ir atklājuši 1. tramvaja līniju.

pirms 7 gadiem, 2012.05.03 09:26

jebio

Kāds tur labums mums no tās dotācijas,ja visa nauda JAP aiziet uz Interservisu

pirms 7 gadiem, 2012.05.03 09:09

Citas ziņas