Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septembra sākumā Jelgavā bezdarba līmenis – 9,1%

Šīs nedēļas sākumā Latvijā bezdarba līmenis veido 11,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, un tas ir tikpat, cik augusta beigās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie operatīvie dati.

Tomēr reģistrēto bezdarbnieku skaits turpina sarukt – pašlaik NVA uzskaitē ir 133 609 bezdarbnieki, un tas ir par 567 mazāk, salīdzinot ar augusta beigām.Viszemākais bezdarba līmenis joprojām ir Rīgas reģionā ‒ 8,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tam seko Kurzeme (12,4%), Zemgale (12,8%) un Vidzeme (13,3%), bet visaugstākais bezdarba līmenis saglabājas Latgales reģionā, kur tas veido 19,9% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.Septembrī bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Latgalē, Kurzemē un Zemgalē, savukārt Rīgas reģionā un Vidzemē tas palicis nemainīgs.Septembra sākumā starp pilsētām viszemākais bezdarba līmenis ir Rīgā (8,3%), Ventspilī (9%) un Jelgavā (9,1%), savukārt visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Rēzeknē (17,9%).NVA dati liecina, ka no pilsētām septembrī visvairāk bezdarba līmenis sarucis Jēkabpilī – par 0,2 procentpunktiem. Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī bezdarba līmenis sarucis par 0,1 procentpunktu, savukārt Jūrmalā par 0,1 procentpunktu tas palielinājies.Augusta beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 11,8% un kopumā NVA uzskaitē bija 134 176 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Citas ziņas