Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slokenbergs: tūristu plūsma caur Jelgavu varētu palielināties

Arī šogad galvenie tūristu galamērķi Latvijā paliks nemainīgi, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» prognozēja Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs.

«Es domāju, ka Rīga, Jūrmala, Rundāle, Gaujas dabas parka reģions, Kuldīga, Ventspils, Liepāja - šīs vietas tomēr ir un arī būs galvenie galamērķi Latvijā un faktiski arī veidos pamatu apkalpoto ārvalstu tūristu skaitā. Es domāju, ka nekādas lielas izmaiņas šajā «top10» nevarētu veidoties. Kāds varbūt būs sekmīgāks, kāds varbūt būs mazāk sekmīgs, bet šīs vietas būs galvenās, un tā tas arī paliks,» klāstīja Slokenbergs.Viņš pieļāva, ka visvairāk apmeklēto tūristu galamērķu sarakstā varētu iekļauties arī Tērvetes dabas parks. Tūristu kustība varētu palielināties caur Jelgavu un Bausku. Slokenbergs pauda viedokli, ka gan Ventspils, gan Liepāja, gan Kurzeme kopumā savu potenciālu līdz galam vēl nav izmantojusi un aktivitātes, ko tās pašlaik veic, arī rezultēsies labā apmeklētāju skaita pieaugumā.«Izaicinājums mums ir pie sevis dabūt igauņu tūristu, jo igauņu tūrists ir diezgan pragmatisks un viņam jābūt īpašam iemeslam, kāpēc izbraukt no Igaunijas. Tā ka Vidzemei ir zināmi somu, igauņu un arī krievu tūristu izaicinājumi, kas ceļo ar auto. Tad vēl ir liels jautājums, kā veiksies Latgalei, jo tur ir jāmeklē tomēr specifisks tūrists. Tas nav viegls darbs,» viņš atzina.TAVA direktors sacīja, ka lielas cerības liek arī uz nacionālajiem parkiem. «Tie paši par sevi ir spēcīgi produkti, piemēram, Vācijas tirgū,» viņš minēja, taču norādīja, ka svarīgi ir, kāda infrastruktūra nacionālajos parkos tiek veidota, kādas ir laika aizpildīšanas un nakšņošanas iespējas.TAVA ir valsts iestāde Ekonomikas ministrijas pārraudzībā, kas izveidota, lai īstenotu tūrisma attīstības valsts politiku. Aģentūra īsteno valsts tūrisma politiku un veicina tūrisma kā tautsaimniecības nozares attīstību Latvijā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas