Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Starpbanku eiro likme «Euribor» 11 mēnešu augstākajā līmenī

Šo otrdien Latvijas kredītņēmēju vidū populārās trīs mēnešu termiņa starpbanku likmes «Euribor» vērtība pakāpās līdz 0,876%, kas ir augstākais minētās likmes līmenis pēdējo 11 mēnešu laikā, ziņo Db.lv.

Augstākos līmeņos traucās arī garāka termiņa «Euribor» likmes. Tā sešu mēnešu un viena gada termiņa «Euribor» palielinājās līdz attiecīgi 1,127% un 1,393%.Db.lv jau rakstīja, ka šā mēneša sākumā eiro zonas bankas atmaksāja Eiropas Centrālajai bankai (ECB) pirms gada aizlienētos 442 miljardus eiro un no jauna aizņēmās vairāk nekā pusi mazāk. Tas nozīmē, ka arī liekās naudas daudzums eiro zonas banku sistēmā ir samazinājies.Likmju kāpumu sekmē arī bažas, kas radušās par iespējamām eiro zonas finanšu sektora problēmām pirms šo piektdien gaidāmajiem Eiropas banku stresa testu publicēšanas (testēta tika 91 Eiropas banka). Jāpiebilst, ka pats ECB prezidents tirgu mierinājis, ka novērotais «Euribor» likmju kāpums esot normāla parādība.«Euribor» ir likme, par kādu eirozonas bankas piedāvā eiro resursus starpbanku tirgū, un tā ietekmē arī Latvijas kredītņēmējus, kuru kredīti ir eiro valūtā un ar mainīgo kredīta likmi. Samazinoties starpbanku likmei, samazinās arī kredīta procentu likme.Izsniedzot kredītu, banka piemēro procentu likmi, kura sastāv no starpbanku likmes («Rigibor», «Libor» vai «Euribor») un pašas bankas pievienotās likmes. Piemēram, banka nosaka savu likmi 0,75%, kurai klāt pievieno trīs mēnešu «Euribor», kas, piemēram, ir 4,122% (tāds bija 2007.gadā). Tātad, kredīta kopējā procentu likme ir 4,872%.Kredītiem dažādās valūtās procentu likme atšķiras, jo katrai valūtai ir savs starpbanku naudas izcenojums jeb indekss. Latu kredītiem starpbanku likme ir «Rigibor» indekss, eiro kredītiem - «Euribor» un ASV dolāru kredītiem - «Libor» indekss.

Pievieno komentāru

Citas ziņas