Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmēji gaida ātrus risinājumus

Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards trešdien Jelgavas apmeklējuma laikā pilsētas Biznesa inkubatorā atklāja Latvijas Garantiju aģentūras organizēto lietišķo tikšanos «Nauda tavam biznesam», kā arī tikās ar pašvaldības vadītājiem un pilsētas uzņēmējiem.

Šonedēļ aprit 100 dienas, kopš pie varas ir Ivara Godmaņa vadītā valdība, tāpēc, tiekoties ar uzņēmējiem, K.Gerhards atzina, ka «būtu ļoti vīlies, ja šajā laikā nebūtu paspējis apmeklēt dzimto pilsētu». Ekonomikas ministra vizīte Jelgavā bija viena no daudzajām, kuru mērķis ir iepazīties ar uzņēmējdarbības problēmām ārpus Rīgas.Stāstot par valdības līdz šim paveikto, ministrs kā pirmo minēja lēmuma pieņemšanu par elektrības jaudu attīstību, lai atrisinātu energoapgādes jautājumus pēc paredzētās Ignalinas atomelektrostacijas slēgšanas. Latvijā tiks būvētas divas elektrostacijas - viena gāzes, otra - ogļu.Kā nākamo nozīmīgo darbu K.Gerhards minēja Konkurences likuma pieņemšanu, kas pēc, ministra domām, novērsīs iespēju atsevišķiem uzņēmējiem kontrolēt situāciju tirgū. Pie Ekonomikas ministrijas paveiktajiem darbiem tika minēta arī darbaspēka attīstības vidēja termiņa prognoze, kurā, izvērtējot 37 nozares, secināts, ka lielākās problēmas sagādā vidējā līmeņa darbinieku profesionālā kompetence un konkurētspēja, ko sevišķi varētu sākt izjust ap 2013.gadu. Valdībā iesniegts makroekonomikas stabilizācijas, kā arī ikgadējais uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu plāns.Līdz septembrim Ekonomikas ministrija plāno sagatavot priekšlikumu par reinvestētās peļņas neaplikšanu ar uzņēmuma ienākuma nodokli un kopīgi ar Finanšu ministriju izveidot mehānismu tā īstenošanai. Ministrs pievērsās arī ES struktūrfondu apguves jautājumiem, īpašu uzmanību pievēršot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem.Diskusijā piedalījās mūsu pilsētas uzņēmēji: Jelgavas Mašīnbūves rūpnīcas direktors Pēteris Bila, Māris Bušs no SIA «Flora», Elita Moiseja no SIA «NP Properties» biznesa parku attīstīšanas uzņēmuma, Vitālijs Upenieks no «Signum», Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Agris Ķipurs, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas vadītājs Imants Kanaška un citi. Izskanēja doma, ka vairāk uzmanības jāvelta īstermiņa aktualitātēm, jo ekonomiskā situācija ir pārāk nopietna, lai gaidītu problēmu ilgtermiņa risinājumus.Savukārt K.Gerhards uzsvēra, ka uzņēmējiem jāapzinās Latvijas iekļaušanās starptautiskajā brīvajā tirgū, kas izslēdz iespēju ekonomiku regulēt ar administratīviem pasākumiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas