Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmums iepazīstina pašvaldību ar ieceri degušajā «Dalbes līcī» veidot senioru ciematu 14

Vakar kooperatīvā sabiedrība «Dalbes līcis» iepazīstināja Ozolnieku novada Domes Attīstības un tautsaimniecības komitejas locekļus ar senioru ciemata un mūžizglītības centra «Dalbes līcis» projektu. Senioru ciematu plānots veidot ap uguns postīto ēku Rīgas – Jelgavas šosejas malā.

Projekta galvenais mērķis ir izveidot senioru ciematu, lai nodrošinātu ar mājokli, sakārtotu vidi, pakalpojumiem un aprūpi pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus, kuri vēlas dzīvot augstākajiem standartiem atbilstošā vidē un saņemt kvalitatīvus pakalpojumus. Otrs mērķis ir senioru ciemata iemītnieku iesaiste mūžizglītības programmās, informē projekta īstenotāji.«Veidojam «Dalbes līci» cilvēkiem, kuri plāno savu dzīvi gadiem uz priekšu un kuri vēlas pagarināt sava mūža veselīgi un pilnvērtīgi nodzīvotos gadus. Ja mums jautā, ar ko mūsu senioru ciemats atšķiras no citiem projektiem, tad kā galveno vienmēr uzsveru, ka mēs savus iemītniekus redzam kā kopienu, kas dzīvo pilnvērtīgu dzīvi un turpina būt cieši integrēta gan darba tirgū, gan citās sabiedrības norisēs un nezaudē saikni ar ģimeni,» pauž projekta vadītājs Kaspars Krūmiņš.Kooperatīvās sabiedrības princips nozīmē, ka ikviens, kurš senioru ciematā iegādāsies apartamentus vai individuālo māju, savā īpašumā iegūs pajas ieguldītās naudas vērtībā, ko varēs atstāt mantojumā, dāvināt vai pārdot. Kooperatīvās sabiedrības biedrs par savu naudu iegūst gan individuālo dzīves telpu, gan īpašuma tiesības un iespējas izmantot koplietošanas infrastruktūru – 29,3 hektārus zemes, atpūtas, izklaides un relaksācijas telpas.Projekta gaitā plānots rekonstruēt ēku, kas savulaik tika uzcelta ar mērķi izveidot plašu viesnīcas kompleksu. Tā kļūs par senioru ciemata centrālo korpusu, kurā atradīsies 106 apartamenti, plašas koplietošanas telpas un veselības aprūpes centrs. Teritorijā tiks uzbūvētas arī aptuveni 50 individuālās mājas. Tāpat pirmajā kārtā paredzēts uzbūvēt arī gāzes koģenerācijas staciju, ierīkot ceļus, attīrīšanas ietaises un komunikācijas.Nākotnē iespējama arī Dalbes ciemata apgāde ar dzeramo ūdeni no ūdenstorņa, kurš atrodas īpašuma robežās. Darbs pie projekta izstrādes sākts 2008.gadā. Pašlaik notiek sagatavošanas darbi ēkas rekonstrukcijai. Projektu plānots pabeigt 2015.gada beigās. Kopējie ieguldījumi projektā plānoti vairāk kā desmit miljonu latu apmērā, ieskaitot rezerves kapitāla fondu.Jāatgādina, ka 14.jūnijā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks, kas daļēji izpostīja jumtu. Notikuma vietā strādāja ugunsdzēsēji no Jelgavas, Elejas, Kalnciema, Olaines un Rīgas.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

VID

Liela daļa bijušo LLU pasniedzēju ir bagāti pensionāri (visi profesori). Cik atceros no amatpersonas deklarācijas, piem., Strīķim penzija vilka uz 1000... ;)

pirms 7 gadiem, 2012.09.02 12:46

pensionārs

Tas domāts Bērziņam, jo vienīgais pensionārs ar ienākumiem,kas var tādu māju atļauties, bet kā zināms,viņam nevajag, jo ir daudzas mājas un vēl vairāk zemes un nauda,nauda, kura nav pat saskaitāma bez personīgā grāmatveža.
Es personīgi nevienu bagātu pensionāru nezinu :(

pirms 7 gadiem, 2012.09.01 17:18

Laila

ļoti pārdrošs projekts.Varbūt pieņems ārzemju pensionārus, kam ir augstas prasības,bet lieli iekrājumi. Bet apsveicami, ka beidzot pabeigtu māju - spoku šosejas malā.

pirms 7 gadiem, 2012.09.01 10:38

xxx

Beidzot Beizas maja paartaps par ""paradizi"". Cirks un nekas vairak Dalbes purvu malaa.

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 22:22

Ru

Dalbes Līcis nekad nav dedzis, dega jums ēkai, kuru vēl tikai rekonstruēs.

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 21:49

Pensionāre

Ļoti nedroša lieta. Nopērkot tādu mistisku daļu, var palikt bez jebkādiem izdzīvošanas līdzekļiem nākotnē.

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 19:47

Zuze

Lai tik īstenoto jaukumu dzīvē.Ir pietiekoši turīgu pensionāru,lai aizpildītu 106 apartamentus.Lai tikkai tie nebūtu krāsainie sapnīši!

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 16:53

zocialists Ivars Jakovļevs

ja nešaubos, tad to pili kādreiz būvēja ar jelgavas rajona izpildu komiteja - bija doļā??? a tagad grib tai pasākumā iekačāt pilsētas naudu - vai ne tā???

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 15:39

vārds

Ja tas ir senioru ciemats, ko mantinieks iesāks ar mantotu vietu tādā, ja viņam līdz pensijai vēl 20 gadu?

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 15:36

to - bigmazi

Cerība - kā saka ir muļķu mierinājums ;)

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 15:08

Žikivators Galaktions

Parasta cilvēkam ir pansionāts Zemgale un Jelgava.

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 14:51

bigmazi

ceru ka nebus vienkarsi pansionats un bus pa kabatai ari parastam cilvekam

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 14:44

Citas ziņas