Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmums «JLM Grupa» izmanto tiesiskās aizsardzības iespēju 4

SIA «JLM Grupa», kuras sastāvā ietilpst Jelgavas maizes kombināts, ir viens no pirmajiem diviem mūsu valsts uzņēmumiem, kas izmanto tikai šogad spēkā stājušos tiesiskās aizsardzības iespēju.

Cer turpināt ražošanuSIA «JLM Grupa» valdes priekšsēdētājs Arvis Rove «Ziņām» paskaidroja, ka pieteikums tiesā iesniegts nolūkā saglabāt ražotni un strādāt. Vaicāts par uzņēmuma šābrīža finansiāli ekonomisko situāciju, uzņēmuma vadītājs no plašākiem komentāriem līdz kreditoru sapulcei, kam jānotiek tuvāko trīs nedēļu laikā, atturējās. A.Rove neprecizēja, vai lielākas raizes sagādā Jelgavas vai Liepājas ražotne, «jo mēs esam viens uzņēmums ar vienu juridisko adresi - Jelgavā - un vienām un tām pašām problēmām.»Iespējams, ka nozīmīga loma ir saspringtajai situācijai maizes ražošanas nozarē, kur pieaugušas ražošanas izmaksas, kas licis sadārdzināt maizes produkciju, savukārt tās patēriņš samazinājies. Maiznieki atzinuši, ka maizi pārdot kļuvis grūtāk, un nepieciešamas īpašas akcijas vai mārketinga pasākumi.A.Rove uzsvēra, ka kopumā situācija uzņēmumā ir labāka, nekā pirms vairākiem gadiem, un izteica cerību, ka ar kreditoriem izdosies vienoties un ražošanu varēs turpināt.«Galu galā esmu ieinteresēts ne tikai kā valdes priekšsēdētājs, bet arī kā akcionārs,» atklāja uzņēmējs.Otrs Latvijas uzņēmums, kas, izmantojot jaunās likuma iespējas, lūdzis tiesisko aizsardzību, ir akciju sabiedrība «Libanons», kuras pamatnodarbošanās ir jumtu klāšana.Aizsargā parādnieka interesesAtbilstoši Maksātnespējas likumam, tiesiskās aizsardzības process ir tiesisku pasākumu kopums komercsabiedrības interešu aizstāvībai ierobežotas maksātspējas gadījumā, lai atjaunotu tās maksātspēju pilnā apjomā.Atšķirībā no parastās maksātnespējas, šajā gadījumā tiek aizsargātas parādnieka intereses. Būtība ir vienkārša - uzņēmējs nepārtrauc komercdarbību, kaut arī jūt, ka parādu nasta kļuvusi par smagu. Darbs tiek turpināts atbilstoši tiesas apstiprinātam, ļoti detalizētam sava veida biznesa plānam. Uzņēmums netiek saukts par maksātnespējīgu, turklāt ieceltais administrators nevis pārņem uzņēmuma valdes funkcijas, bet tikai uzrauga, vai precīzi tiek ievērots parādu atdošanas plāns. Uzņēmējam ar kreditoriem jānorēķinās gada laikā (ja uzņēmējs ir lauksaimniecības produktu ražotājs - pusotra gada laikā).SIA «JLM Grupa» izveidota 2005.gada oktobrī, apvienojot jelgavniekiem labi zināmo akciju sabiedrību «Jelgavas maiznieks» ar «Liepājas maiznieku». 2004.gadā «Liepājas maiznieka» kontrolpaketi nopirka Zviedrijas investīciju fonds «East Capital Amber Fund», kam piederēja arī aptuveni 50 procentu «Jelgavas maiznieka» akciju.Negūstot cerēto peļņu, fonds 2006.gadā pārdeva jaunizveidoto uzņēmumu bijušajam «Liepājas maiznieka» izpilddirektoram A.Rovem. Pērn jūnijā «JLM Grupa» sāka piedāvāt produkciju ar zīmolu «Sono», kā arī sāka saldēto produktu ražošanu.SIA «JLM Grupa» atbilstoši uzņēmuma juridiskajai adresei iesniegusi pieteikumu Jelgavas tiesā, kura ierosinājusi tiesiskās aizsardzības procesu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Atbilde MJ

MJ mulki droši pērc Hanzas maizi un citu ražotāju ''pufīgo maizi'' tur ķīmijas nav nemaz :DDD padomā ar galvu ne pēcpusi :)

pirms 11 gadiem, 2008.04.02 15:20

MJ

nepirku un nepirkšu, pārāk daudz ķimijas taj "maizē" :)

pirms 11 gadiem, 2008.03.18 18:56

Citas ziņas