Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība «AKG Thermotechnik Lettland» piešķir UIN atlaidi

Valdība šodien piešķīrusi uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi dzesētāju ražotājam, Vācijas AKG grupas uzņēmumam SIA «AKG Thermotechnik Lettland», par atbalstāmo investīciju projekta ietvaros veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem.

Uzņēmums vērsies Ekonomikas ministrijā ar pieteikumu «Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana» atbalstāmo investīciju projekta statusa iegūšanai.Ministru kabinets saskaņā ar likumu «Par uzņēmumu ienākuma nodokli» atbalstīja uzņēmuma projektu un piešķīra tam atbalstāmo investīciju projekta statusu, piemērojot UIN atlaidi 25% apmērā no kopējās sākotnējās ilgtermiņa ieguldījumu summas. Sabiedrības investīciju projekta ietvaros plānoto ieguldījumu apjoms ir 6,94 miljoni latu.Līdz ar to pēc projekta īstenošanas «AKG Thermotechnik Lettland» būs tiesības piemērot UIN atlaidi 1,735 miljonu latu apmērā, biznesa portālu Nozare.lv informēja Ekonomikas ministrijā.Ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce žurnālistiem pēc valdības sēdes teica, ka uzņēmums plāno paplašināt ražošanu, uzbūvējot jaunu ražošanas halli, un sākt ražot divus jaunus produktus - difuzorus un aizsargrežģus. Patlaban ražotnē nodarbināti 250 cilvēki, bet tuvāko gadu laikā paredzēts pieņemt darbā vēl 215. Paplašināšanos esot plānots pabeigt pusotra gada laikā.Patlaban uzņēmums ražo specifisku produktu - radiatorus specializētajai tehnikai, piemēram, kompresoriem. Kā teica Pūce, viens no lielākajiem «AKG Thermotechnik Lettland» klientiem ir «Caterpillar», un kopumā ir ap 20 lieliem klientiem, kuriem ir vajadzīgi lieli radiatori.Uzņēmums strādājot kopš 2003.gada, un investori esot ieinteresēti attīstībā. Pūce norādīja, ka īpašnieki nevienu gadu nav izņēmuši dividendes. Vidējā algā uzņēmumā esot 980 lati mēnesī bruto.Kopš 2011.gada UIN atlaides saņēmuši SIA «Baltic Crystal», AS «Dobeles dzirnavnieks» un AS «Tērvetes AL».Kā ziņots, 2005.gada novembrī Jelgavā tika atklāta «AKG Thermotechnik Lettland» automašīnu radiatoru ražotne. Tā ir pirmā AKG grupas ražotne Austrumeiropā, kas savu produkciju piegādā pasaules autobūves vadošajiem uzņēmumiem. Latvijā saražotā produkcija tiek pilnībā eksportēta.Jelgava par AKG rūpnīcas darbības vietu tika izvēlēta, izvērtējot vēsturiskos apsvērumus - autobūves tradīcijas pilsētā un pieejamo darbaspēku. Būtisks faktors bija arī Jelgavas domes izrādītā iniciatīva - pilsēta garantēja izbūvēt ražotnei nepieciešamās komunikācijas, tostarp ceļus.AKG pieder 12 ražotnes Vācijā, divas ražotnes ASV, kā arī uzņēmumi Ķīnā, Lielbritānijā un Francijā. AKG ražotnēs darbs tiek nodrošināts 2100 darbiniekiem.«AKG Thermotechnik Lettland» vienīgais īpašnieks ir Vācijas uzņēmums «Dirk Pietzcker KG».

Pievieno komentāru

Citas ziņas