Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts meža dienests pērn izsniedzis par 33% vairāk ciršanas apliecinājumu

Valsts meža dienests (VMD), ieskaitot 2010.gada nogalē izsniegtos apliecinājumus, kuru darbība sākās no 2011.gada, pērn izsniedza ciršanas apliecinājumus par 22,57 miljoniem kubikmetriem koksnes, kas ir par 33% vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūrai BNS pastāstīja VMD preses sekretāre Selva Šulce.

Tostarp valsts mežos VMD 2011.gadā izsniedza ciršanas apliecinājumus par 12,58 miljoniem kubikmetru koksnes, savukārt pārējos mežos ‒ par 9,99 miljoniem kubikmetru.Salīdzinājumā ar 2010.gada koku ciršanai uzrādīto apmēru pērn uzrādītais ieplānotais ciršanas apmērs valsts mežos ir par 2,94 miljoniem kubikmetru lielāks, bet pārējos mežos uzrādītais plānotais koku ciršanas apmērs ir par 2,62 miljoniem kubikmetru lielāks.Visvairāk ciršanas apliecinājumu izsniegti priežu (34,6%), bērzu (29,2%) un egļu (17%) audžu ciršanai.Šulce arī norādīja, ka tieša salīdzināšana par plānoto koku ciršanas apmēru gadā varētu būt neobjektīva. «Tieša salīdzināšana varētu būt neobjektīva, jo no 2011.gada apliecinājumu koku ciršanai darbības laiks ir trīs gadi un tas nozīmē, ka 2011.gadā izņemtajā apliecinājumā norādīto koksnes apmēru meža īpašnieks var cirst triju gadu laikā ‒ katru gadu nedaudz vai arī visu otrajā, trešajā apliecinājuma darbības gadā,» sacīja Šulce.Jau vēstīts, ka VMD 2010.gadā izsniedzis ciršanas apliecinājumus par 17,01 miljonu kubikmetru koksnes.Meži Latvijā aizņem 2,961 miljonu hektāru jeb 45% no valsts platības. Valsts apsaimniekošanā ir 1,493 miljoni hektāru (50,4%) meža, savukārt pārējie meži 1,468 miljonu hektāru (49,6%) platībā pieder privātīpašniekiem vai pašvaldībām.VMD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu, realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības nodrošināšanai.

Pievieno komentāru

Citas ziņas