Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales spēks – graudkopība; A.Kampars sveic uzņēmējus (ar foto)

Nozīmīgākā eksporta nozare Zemgalē pērn bijusi graudkopība. No desmit lielākajiem eksportuzņēmumiem Zemgalē divi pārstāv Jelgavu, bet pa vienam ir no Ozolnieku un Jelgavas novada.

Jelgavas uzņēmumi SIA «Agro Trade Latvia», SIA «Linas Agro», kā arī Ozolniekos reģistrētais «Dinex Latvija» un Eleju pārstāvošā kooperatīvā sabiedrība «Latraps» kopā ar vēl sešiem Zemgales lielākajiem eksportētājiem pērn kopējā preču eksportā sasnieguši 173,2 miljonus latu. Tie ir 52 procenti no kopējā Zemgales uzņēmumu eksporta, kas sasniedz teju 330 miljonus latu. Vakar Jelgavā viņus sveica ekonomikas ministrs Artis Kampars.Daudziem uzņēmumiem, salīdzinot ar 2008.gadu, pērnā gada laikā eksporta apjomus izdevies palielināt, arī SIA «Linas Agro». Tā valdes loceklis Armands Raguckis, kura pārstāvošais uzņēmums Jelgavā saimnieko jau astoto gadu, «Ziņām» pauž gandarījumu par paveikto un atzīst, ka ar katru gadu uzņēmums turpina attīstīties.«Pērn tikām uzteikti kā vieni no lielākajiem nodokļu maksātājiem Zemgalē, bet šogad esam lielāko eksportētāju vidū. Arī šim gadam nav ne vainas, mūsu klientu loks audzis, un pašlaik mūsu pastāvīgie sadarbības partneri ir ap 150 graudkopības saimniecību. 2010.gads ir smags zemniekiem – zema ražas un graudu kvalitāte, taču piegādes apjomi mums nav mazinājušies un pārdot šogad problēmu nebūs,» pārliecināts A.Raguckis. «Linas Agro» produkcija tiek eksportēta uz Eiropu un austrumvalstīm, arī Āfriku. A.Kampars atzinīgus vārdus un īpašu gandarījumu pauda par lielākajiem graudu eksportētājiem Baltijā – kooperatīvo sabiedrību «Latraps» Elejā, kas spējusi apvienot 585 biedrus un ar savu darbību kļuvusi par labu piemēru, kā veiksmīgi saimniekot sadarbojoties. Ministrs uzsvēra, ka Latvijas nākotne ir eksports un skaitļi liecina, ka tieši eksports «velk Latviju ārā no krīzes». Šajā pusgadā eksporta pieaugums Latvijā attiecībā pret 2009.gada pirmo pusi kāpis par teju 30 procentiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas