Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“AKG Thermotechnik Lettland” no industriālās tehnikas ražošanas milža “Caterpillar” saņem Platīna izcilības novērtējumu (FOTO) 8

Atzīmējot to, ka Jelgavas rūpnīca “AKG Thermotechnik Lettland” šogad ir ieguvis sava klienta industriālās tehnikas ražotāja “Caterpillar Inc.”augstāko jeb Platīna izcilības līmeni, šodien Jelgavā uzņēmuma AKG grupas īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Hartvigs Pīckers, uzņēmumu grupas “AKG Thermotechnik International” izpilddirektors Pēteris Frīdrihs un “AKG Thermotechnik Lettland” direktors Gerhards Ricmans un finanšu direktors Kaspars Mazapšs rīkoja preses konferenci. Tajā uzņēmuma vadītājs un īpašnieks pateicās “AKG Thermotechnik Lettland” 250 darbinieku kolektīvam par sasniegto.

“Augstais klientu vērtējums norāda to, ka pirms 12 gadiem pieņemtais lēmums par mūsu grupas uzņēmuma atvēršanu Latvijā un tieši Jelgavā bija pareizs,” atzīmēja uzņēmēji. Sasniegtā pamatā ir gan ieguldījumi rūpnīcas iekārtās un inovācijās, gan arī cilvēciskais faktors. Liela daļa “AKG Thermotechnik Lettland” darbinieku ir nostrādājuši uzņēmumā vairāk nekā desmit gadu, un tie ir augsta līmeņa lietpratēji. Esmu 1919. gadā dibinātā uzņēmuma īpašnieks trešajā paaudzē un vēlos, lai arī darbinieki uzņēmumā justos kā ģimenē,” teica H.Pīckers. K.Mazapšs piebilda, ka uzņēmumam ir vajadzīgi darbinieki, jo “AKG Thermotechnik Lettland” vēršas plašumā. Tiek pieņemti un apmācīti gan jauni, gan arī vecāki strādnieki.

Pirms vairāk nekā gada “AKG Thermotechnik Lettland” nopirka maksātnespējīgās rūpnīcas “Amoplant” ražošanas platības un tuvākajos divos gados, ieguldot vēl 10 miljonus eiro, plāno dubultot produkcijas izlaidi. Turklāt nākotnē Jelgavā varētu ražot dzesēšanas iekārtas ne tikai ekskavatoriem, traktoriem un citai industriālai tehnikai, bet arī aviācijas un dzelzceļa tehnikai. Turklāt rūpnīcas darbinieku skaitam plānots pieaugums līdz četriem simtiem.

Tika minēts arī tas, ka uz Jelgavu apgūt pieredzi brauc arī citu grupas uzņēmumu pārstāvji no Indijas, Turcijas un citām valstīm, kur atrodas trīspadsmit AKG grupas uzņēmumu. Grupas kopējo apgrozījumu 2017. gadā prognozē aptuveni 280 miljoni eiro. Tostarp “AKG Thermotechnik Lettland” ar apgrozījumu 32 miljoni eiro ir Latvijā trešais lielākais metālapstrādes uzņēmums.

Savukārt “Caterpillar Inc.” ir pasaulē lielākais celtniecības un kalnrūpniecības tehnikas ražotājs ar konsolidēto gada apgrozījumu aptuveni 50 miljardi ASV dolāru. Tas ir arī viens no lielākajiem “AKG Thermotechnik Lettland” klientiem, kam tas piegādā pilnībā gatavus siltummaiņu moduļus smagajai celtniecības tehnikai.

“Caterpillar Inc.” Eiropā ir aptuveni 1700 piegādātāju. Tikai aptuveni 25 piegādātāji jeb 1,4 procenti ir sasnieguši Zelta piegādātāja līmeni. Savukārt Platīna līmeni Eiropā siltummaiņu piegādes jomā, saskaņā ar pieejamo informāciju, bez AKG “Latvija” ir sasniedzis tikai vēl viens piegādātājs. Platīna piegādātāja līmenis paver iespējas plašākai sadarbībai ar “Caterpillar Inc.” koncernu, tostarp arī jaunu produktu ražošanas uzsākšanas jomā. Pirms “Caterpillar Inc.” piegādātāja Platīna līmeņa sasniegšanas “AKG Thermotechnik Lettland” trīs gadus pēc kārtas bija ieguvis Zelta līmeni.


Foto: Raitis Puriņš

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Jancis

Gerhards Jelgavā ir izveidojis kaut ko līdzīgu koncentrācijas nometnei- cilvēki strādā pa 6 dienām nedēļā ļoti smagu darbu. Vasarā rūpnīcā ir pat 40C un klāt vēl caurvējš. Cilvēki slimo, sabeidz muguras un kājas. Daudzi gāja prom ar arodslimībām un pat invaliditāti, bet Gerhards pacēla haju, ka ārsti viņu blamējot, dodot cilvēkiem arodslimības. Tagad tos, kuri sāk slimot, vnk uzreiz atlaiž, lai nenoved procesu līdz galam. Stc, pieminētie viesi no trešajām valstīm, t.i. ķīnieši, kuri bija atbraukuši no Kīnas AKG rūpnīcas, teikuši ka tā nerukājot kā šeit, vismaz ne sestdienās. Gerhards (kuram pašam sieva krieviete no Maskavas) ir savācis rūpnīcā pamatā krievus, kuri nezin valsts valodu un citur nevar darbu atrast, no visām vecajā Jelgavas rūpnīcām.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.02 12:34

Diāna

Janci, beidz muldēt par krieviem. Šī tēma jau ir apnikusi. Latvijā krievi dzīvo un nevienam tas nav noslēpums. Kā arī strādā, tas arī nav noslēpums.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.02 15:52

Jancis

Runa nav par krieviem, bet par vāciešiem. Runa ir par to, ka tai rūpnīcā tiek mocīti cilvēki, bet visādām Darba inspekcijām nošpļauties.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.02 19:15

Jancis

Es kā reiz to zinu 100% droši- krieviete. Vāciete viņam mož bija pirmā sieva, bet tagadējā ir krieviete no Maskavas, kur Gerhards pirms LV dzīvojās.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.02 19:17

Laima

Sieva īsta lauciniece.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.02 19:30

Diāna

Janci, cilvēki tiek mocīti Maximā, Rimī utt. Tur vismaz par sestdienām maksā dubultā, pēc likuma. Darba stundas arī pēc likuma. Tur ir prēmijas, ne tās mazākās. Veselības apdrošināšana pēc pilnas programmas, kā arī baseinu apmeklējumi par brīvu un citas jaukas lietas. Protams, tur arī ir jāstrādā. Algas varētu būt augstākas, jo dara viņi daudz un labi, bet priekš LV ir normāli.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.02 21:23

ingus

Piekrītu Jancim daļēji.Cilvēkus nodarbina lielākus laika periodus bez brīvdienām un kā darbinieks tu nevari atteikties. Tev nemaz nejautā. Tas ir tikai piliens jūrā no visas negatīvās pieredzes. Negodīgi un autoratīvi tiešie vadītāji.Cilvēki baidās izteikt jebkādus aizrādijumus vadītājiem. Es uzskatu ka ar šādu tiešās vadības stilu šim uzņēmumam nav nākotnes.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.04 15:46

Uzņēmējdarbība