«Altum» rīko biznesa uzsācēju gadatirgu Jelgavā

Attīstības finanšu institūcija «Altum» Zemgales jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem 20. oktobrī Jelgavā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā no pulksten 10 līdz 15 rīko bezmaksas informatīvu pasākumu «Atbalsta gadatirgus biznesa uzsācējiem». Pieteikšanās līdz 19. oktobrim.

Pasākumā, kuru «Altum» rīko sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru (ZRKAC), interesenti vienuviet varēs uzzināt pašu svarīgāko uzņēmējdarbības uzsācējiem par finansējuma saņemšanas iespējām, piemēram, valsts atbalsta programmu aizdevumiem, riska kapitāla fondiem, biznesa eņģeļiem un citiem atbalsta mehānismiem – inkubatoriem, mentoriem u.tml. –, informē «Altum» pārstāve Sandra Eglīte.

«Altum» valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš: «Sākot jaunu biznesu, uzņēmējiem visbiežāk pietrūkst finansējuma vai informācijas par iespējām to iegūt. Tāpēc «Altum» rīko plašus informatīvos pasākumus biznesa uzsācējiem arī reģionos – pirmais šoruden notiks 20. oktobrī Jelgavā, nākamais – 2. novembrī Alojā. Jaunajiem uzņēmējiem tā ir iespēja vismaz reizi gadā vienuviet uzzināt koncentrētus piedāvājumus visdažādākajiem atbalsta mehānismiem, ko sniedz ne tikai valsts, bet arī pašvaldības, bankas un dažādas nevalstiskās organizācijas, kā arī noskaidrot, pie kā meklēt atbalstu – finansējumu, zināšanas, bezmaksas telpas vai vienkārši citu uzņēmēju pieredzē balstītu padomu.»

Pasākumā ar lekcijām un informatīvajiem stendiem piedalīsies vairāk nekā 15 organizāciju, kas stāstīs par piedāvātajām atbalsta iespējām un pat bezmaksas risinājumiem.

Atbalsta gadatirgū biznesa uzsācējiem Jelgavā piedalīsies: «Altum», Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, biznesa eņģeļu tīkls «LatBan», Nodarbinātības valsts aģentūra, Lauku atbalsta dienests, Zemgales uzņēmējdarbības centrs, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs, Lauku partnerība «Lielupe», «Francorp Baltic», LLU Mūžizglītības centrs, Valsts ieņēmumu dienests, «DNB banka», «Swedbank», banka «Citadele», «SEB» banka, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.

Savukārt ar pieredzes un iedvesmas stāstiem dalīsies Jelgavas konditorejas «Tarte» īpašniece Zane Seipule, «Karameļu darbnīcas» saimniece Ilze Priževoite un ģimenes uzņēmuma «Polikers» izveidotāji Ineta un Andris Skangaļi.

Attīstības finanšu institūcija «Altum» ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētās programmās papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas.

Pievieno komentāru

Uzņēmējdarbība