Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par aktuālo Jelgavas novada uzņēmējiem

Vilces pagasta Berķenes muižā vakar, 15. februārī, aizvadīta pirmā Zemgales Biznesa kluba tikšanās, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša. Neformālās diskusijas vakaru sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību rīkoja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un LIAA Jelgavas Biznesa inkubators. Kopā sanākušie diskutēja par uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem un veidoja kontaktus.

Pasākumā pulcējās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedri, kā arī Jelgavas novada uzņēmēji. Lai aptveru pēc iespējas plašāku dalībnieku loku, aicināti bija dažādu jomu uzņēmēji – gan pakalpojuma sniedzēji, gan ražotāji, gan lauksaimnieki un citi.

“Uzņēmuma panākumu atslēga šodien ir elastība domāšanā un sadarbība kopīgam mērķim gan vienas, gan dažādu nozaru uzņēmumu starpā. Lai arī Jelgavas novadā uzņēmējdarbībai ir motivējoša un atbalstoša vide, vienmēr ir iespējas rast vietu attīstībai jaunām idejām un priekšlikumiem. Tikšanos organizējām, lai uzņēmēji nepiespiestā, brīvā gaisotnē varētu diskutēt par sev svarīgiem jautājumiem. Par būtiskāko sarunu tematu kļuva priekšlikums tuvākā gada laikā novadā izveidot savu uzņēmējdarbības konsultatīvo padomi. Tās mērķis būtu veicināt uzņēmējdarbību, sabiedrības iesaistīšanu pašvaldības funkciju realizēšanā,” stāsta Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Idejas realizēšanai pašvaldība ieplānojusi izmantot daļu no pērn Zemgales Plānošanas reģiona organizētā konkursā “Pašvaldību atbalsta pasākumi uzņēmējdarbības sekmēšanai” saņemtās naudas balvas. Piešķirto naudas balvu 5000 eiro apmērā iecerēts izmantot arī citu uzņēmējdarbības atbalsta pasākumu organizēšanai.

“Lai veicinātu uzņēmēju konkurētspēju un izaugsmi, pašvaldība jau līdz šim ir veidojusi dažādus atbalsta instrumentus – starta kapitāla konkursu, kas piešķir finansējumu uzņēmējdarbības idejas attīstīšanai, atbalstījusi novada mājražotāju biedrību ar veikala atvēršanu Jelgavā, veidojusi biznesa forumus, palīdzējusi ar profesionālu mentoru nodrošinājumu un veicinājusi uzņēmēju iesaisti starptautiskos projektos. Ir darīts daudz, bet ar uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes izveidi mūsu darbs varētu kļūt vēl kvalitatīvāks. Tā būs iespēja veiksmīgāk aktivizēt savstarpēju sadarbību, kopīgu projektu īstenošanu, viedokļu un priekšlikumu apmaiņu un iespēja laikus informēt uzņēmumus par aktuāliem notikumiem Jelgavas novadā. Lai pieņemtu efektīvākos un pareizākos lēmumus, mums jāstrādā roku rokā,” pārliecināts Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune.

Uzņēmējdarbības veicināšanā pašvaldībai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, kas Zemgalē organizē Uzņēmēju dienas, kā arī LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru, kurš lielu atbalstu dod tieši jaunajiem uzņēmējiem ar dažādu semināru, lekciju un citu aktivitāšu nodrošināšanu. Aizvadītā pasākuma laikā pašvaldība noslēdza oficiālu sadarbības līgumu ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Līgums paredz sadarbību jaunu investoru piesaistei uzņēmējdarbības attīstībai Jelgavas novada teritorijā, kā arī informācijas apmaiņu starp LTRK un pašvaldību, par izmaiņām normatīvajos aktos un par rīkotiem informatīviem pasākumiem.

Paredzēts, ka līdz gada beigām Zemgales Biznesa kluba tikšanās Jelgavas novada pašvaldībā notiks vēl divas reizes. Līdzīgas biznesa kluba tikšanās LTRK plāno rīkot arī citās Zemgales pašvaldībās.


Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Uzņēmējdarbība