Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā atklāj labdarības lietoto preču veikalu (FOTO) 11

Par veikalu «Tuvu» Pasta ielā 20 uzzināju sociālajos tīklos, kur ideju pilsētā atvērt labdarības lietoto preču tirgotavu atzinīgi novērtēja vairāki draugi. Lai noskaidrotu, kas tad īsti slēpjas aiz izkārtnes «labdarības veikals», devāmies satikt idejas autores Lāsmu Cimermani un Zani Rautmani. 

Biedrība «Tuvu» ir kristīga labdarības organizācija, kuras mērķis ir mazināt Latvijas ģimeņu, bērnu un vientuļo cilvēku sociālo atstumtību un sociālo risku un celt labklājību. Tā strādā aptuveni pusotru gadu. «Pati ar brīvprātīgo darbu nodarbojos jau gadus desmit,» atzīst L.Cimermane. Pāris reižu šo gadu laikā mēģinājusi atteikties no iesaistīšanās labdarības projektos, tomēr sapratusi, ka viņas dzīvē šī joma ieņem būtisku vietu. «Esmu kristiete, un tā ir mana pārliecība, ka jāpalīdz cilvēkiem. Protams, varu strādāt algotu darbu, man ir laba izglītība, tomēr tā nav sirdslieta. Šis darbs ir manai dvēselei,» teic Lāsma.

Līdz šim Ozolnieku novada Brankās Lāsma un Zane piedāvāja trūcīgām ģimenēm izvēlēties sev nepieciešamās lietas. Ģimenes, kurām jāpalīdz, ceļu pie biedrības atradušas, gan sadarbojoties ar novadu sociālajiem dienestiem, gan pēc citu ieteikumiem.

Sniedzot praktisko palīdzību, organizācija «Tuvu» nereti saskaras ar finansiāliem jautājumiem. Ar apģērbu, apaviem vai mēbelēm bieži vien nav līdzēts, tādēļ nācies meklēt risinājumus, kā sniegt atbalstu tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešama specifiska palīdzība – medikamentu un pārtikas iegādei, veselības aprūpei vai dzīves apstākļu uzlabošanai. Tā radusies ideja atvērt labdarības veikalu, no kura visa peļņa tiks izmantota iepriekšminētajiem pasākumiem. 

Pamatā veikalā tiek tirgotas lietas no Vācijas, kur organizācijai ir sadarbības partneri, bet arī ikviens iedzīvotājs aicināts ziedot lietas biedrībai «Tuvu», lai tās nonāktu veikalā vai tiktu nodotas mazturīgām ģimenēm. Vienīgā prasība – lai atnestais būtu tīrs. 

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 16.aprīļa, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 11

par un pret

ideja laba, bet dzirdēts, ka jelgavā jau viens ir netālu no dzelzceļa stacijas apļa. vai nav pārāk daudz vienai mazai pilsētiņai? domāju, ka nemaz nav tik daudz jaunu lietu, ko vietējie nes šādos veikaliņos ikdienā.

pirms 4 gadiem, 2015.04.16 13:16

Muris

Žēl, ka fotogrāfs bija tik korekts, ka nevienai precei nav saskatāms cenu zīmes cipars. Izteiciens "pieejamas cenas" katram apzīmē kaut ko pavisam citu. Pirms tērēt laiku jauna veikala apmeklēšanai, gribētos tiešām zināt vidējās cenas - mantiņām, grāmatām, šķīvjiem, bērnu zandalēm, sieviešu zābakiem un glāzēm. Ja kāds ir bijis, pastāstiet kādas tur īsti cenas ir skaitļos. (lai salīdz. ar humpalām un lielveikalu akcijām).

pirms 4 gadiem, 2015.04.16 13:23

...

cenas kā visas humpalās bija arī šis tas moderns (apavi ap 10 eur)

pirms 4 gadiem, 2015.04.16 17:06

Inta

Ir apavi arī pa 1,50; 3, 4 eur.. 10 eur.
Man jau likās ka labas lietas un lētas cenas.
Piemēram - tējkarotes 0,10 sant., saldējuma trauciņi 0,75..

pirms 4 gadiem, 2015.04.16 18:10

veikaliņa fane

Reizēm cenas tiek publicētas arī veikaliņa Facebook lapā. ir vērts pasekot.

pirms 4 gadiem, 2015.04.17 09:34

tante

biju..interese man bija pirkt un pētīt, bet nokaitināja draudzīgo jauniešu tusiņš,saprotu, ka brīvprātīgie, bet radās sajūta ka esmu ieradusies viņu ballītē un ņemu bez rindas viņu nākotnes bērniem domātās mantas, gribēju tik apskatīties, ka rāva no deguna priekšas, tad nu gāju laukā-tad ar pamanija,jutos pat apmulsusi, ka kāds saka uzredzēšanos,skatijos apkārt vai tiešām man..bet nu interese bija apskatīt-gāju vēlreiz-zolīda sieviete piedāvājās palīdzēt, ja ko vajag.cenas gan nepētiju

pirms 4 gadiem, 2015.04.16 14:11

vecis

super. 2 reizes staigāt pa veikalu, un pat cenas neapskatīt. ja jau lietotu mantu bodē- tad nav bagāts tantuks. bet, ja naudu skaita- tad kāpēc neapskatīji kādu cenu zīmi?

pirms 4 gadiem, 2015.04.16 16:12

tante vecim

gāju intereses pēc, ja būtu kas interesants, vai vajadzīgs pirktu tāpat, jo saprotu, ka cenas jau nebūs tāpat kā jaunu lietu veikalā, turklāt nebiju tur tik ilgi diemžēl, jau iepriekš aprakstītās situācijas dēļ, lai iedziļinātos, bet ideja kā tāda mani uzrunāja!

pirms 4 gadiem, 2015.04.16 17:38

Atbalstāma ideja

Jelgavā mums ir tik daudz cilvēki, kam ir vajadzības un, kāds ir gatavs viņiem palīdzēt, ideja ir tikai atbalstāma. noteikti došos apskatīt vai nav kas noderīgs un tādējādi palīdzēt viņiem īstenot cēlo mērķi.

pirms 4 gadiem, 2015.04.17 09:37

Ssss

Ljoti ljoti patiikams un majiigs veikalinsh. Dikti patika.:)

pirms 4 gadiem, 2015.04.17 23:03

SDF

vajag arī publicēt pārskatus par naudas izlietojumu.

pirms 4 gadiem, 2015.04.24 13:43

Uzņēmējdarbība