Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

KNAB vērtēs informāciju par jaundibinātas firmas uzvaru Jelgavas autobusu mazgāšanas iepirkumā 18

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbilstoši savai kompetencei izvērtēs medijos izskanējušo informāciju, ka konkursā par Jelgavas autobusu mazgāšanu izvēlēta neilgi pirms iepirkuma dibināta firma "JBR Group" ar viena eiro pamatkapitālu, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

TV3 raidījums "Nekā personīga" nesen vēstīja, ka starp diviem pretendentiem konkursā par Jelgavas autobusu mazgāšanu izvēlēta neilgi pirms iepirkuma dibināta firma "JBR Group" ar viena eiro pamatkapitālu, bez pieredzes šajā jomā un bez sertificētas mazgātavas.

Raidījums noskaidrojis, ka iepriekšējos konkursos bija prasība pēc vismaz divu gadu pieredzes auto mazgāšanā, kā arī bija jāpierāda, ka uzņēmumam ir vides prasībām atbilstoša mazgātava. No jaunā iepirkuma nolikuma šīs prasības izņemtas.

Ja minētās prasības būtu, firma konkursā nevarētu piedalīties. Tāpat apliecinājumu par atbilstību vides prasībām Valsts vides dienests izsniedzis vien mēnesi pēc iepirkuma noslēguma.

Jelgavā pilsētniekus pārvadā pašvaldībai piederošs uzņēmums "Jelgavas autobusu parks". Tas izmanto pašu pilsētā saražotos dzeltenas un baltas krāsas "Amoplant" autobusus.

Pirms gandrīz desmit gadiem Valsts vides dienests aizliedza transporta mazgāšanu "Jelgavas autobusu parka" teritorijā, jo tur nebija notekūdeņu attīrīšanas sistēmas.

Uzņēmuma vadība atrada risinājumu un netīros autobusus veda uz sešus kilometrus attālo firmas "Intransserviss" mazgātavu. Tās īpašnieki bija tā brīža Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš un "Jelgavas autobusu parka" komercdirektore Viktorija Ļubļinska. Ap 50 autobusu tīrīšana izmaksāja 300 000 gadā. Līgums beidzās 2017. gada martā.

Konkursā par pakalpojuma sniegšanu turpmākos četrarpus gadus pieteicās gan līdzšinējais pakalpojuma nodrošinātājs, gan "JBR Group".

"Nekā personīga" noskaidrojis, ka 1,2 miljonu eiro vērtajā iepirkumā uzvarējušā "JBR Group" autobusus mazgā "Jelgavas autobusu parka" teritorijā.

Uzņēmums iepirkuma uzvarētājam iznomājis pašu neizmantoto autobusu mazgāšanas angāru 600 kvadrātmetru platībā. Nomas līgums noslēgts uz 12 gadiem. Par telpām firma mēnesī maksā 340 eiro jeb 50 centu par kvadrātmetru.

Kā vēsta raidījums, šis darījums izrādījies izšķirošs, lai uzņēmumam iepirkumā nebūtu konkurentu. Iepirkumu komisija vērtēja ne vien pretendenta piedāvāto cenu, kas bija zemāka par otra piedāvāto, bet arī izdevumus autobusu nogādāšanai apkopšanas vietā.

"JBR Group" īpašnieks Jānis Bērziņš gan stāsta, ka, slēdzot angāra nomas līgumu, firmai neesot bijis plāns iesaistīties mazgāšanas biznesā. Firma autobusu mazgāšanas angāra remontā un aprīkošanā ieguldījusi ap 300 000 eiro.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) raidījumam noliedz, ka firmai nodrošinātas īpašas priekšrocības. Arī ar firmas vadītāju viņš neesot pazīstams.

Firma "JBR Group" dibinātā 2016. gada maijā, tās pamatkapitāls ir viens eiro. Tā reģistrēta dzīvoklī Rīgā, Čiekurkalnā. Uzņēmuma gada pārskats liecina, ka, mazgājot Jelgavas autobusus, tas pērn apgrozījis 287 000 eiro, no kā peļņa bijusi 136 000 eiro.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 18

mamis

dzi ooo piever savu vafeļķeramo vafeles pa gaisu nelido

pirms gada, 2018.05.22 08:42

ierāviņš

vajag papētīt, kā zeme tika pirkta lidlauka teritorijā, kas tur notiek īsti....

pirms gada, 2018.05.21 18:24

vecis

tu spogulī papēti savus ragus ēzeli ragainais jo tava laulene tādu stulbeni kā tevi ir apragojusi tā ka drīz grāvī būs jāmitinās ne pa durvīm ne logu iekšā nevarēsi tikt

pirms gada, 2018.05.22 08:45

loģists

Ar Jelgavas lidlauku viss būs kārtībā, tur taču būs milzīgs loģistikas centrs. Kā var neticēt....?

pirms gada, 2018.05.21 19:36

:)

Nekas vairāk jau par pētīšanu nenotiek. Un parasti kad izpēta - viss ir likumīgi.Vai pēta tik ilgi, kamēr uzpeld jauni **** pētīšanai, ka vecie pazūd nebūtībā :)

pirms gada, 2018.05.21 21:14

Ewww

Visur jau nē, tikai tur kur ir ko saksatīt. Un Jelgavā ir daudz. Un par to labāko vēl pagaidām klusē.

pirms gada, 2018.05.21 22:01

Skaidrrrs

Kādēļ vērtēt,ja iznākums tāpat būs-nav nozieguma sastāva.

pirms gada, 2018.05.21 23:09

Skaidrajam

Nu tev jaiet par kontrolieri.Visus varesi salikt cietuma.

pirms gada, 2018.05.22 06:06

Asdggh

Manupraat divi jautaajumi:

Vai tur ir raavinja pirksts?
Vai autobusu mazgaashanas cena ir adekvaata?

Uz otro jautaajumu - peec publiski pieejamaas i fo - 1,2 miljoni 12 gados pret 300k gadaa.....

pirms gada, 2018.05.22 08:10

Dezinformatoram

Kādos 12 gados? Līgums ir uz 3 gadiem. Telpu nomas līgums ir uz 12 gadiem. Kā saka - par visu padomāts!

pirms 12 mēnešiem, 2018.05.22 16:43

jelgavnieks

pa nožēlu ir jāsecina ka visvisādīgu morālu kropļu skauģu un stulbeņu pilsētā ir pārāk daudz ir tāda kategorija cilvēknīdēju kuriem nekad nekas nau labi viņiem vienalga kur ir jāiebāž savi šmucīgie deguni tiem vienmēr gar visu ir daļa pa purnu viņi dabon regulari bet tas viņus neizmāca zilumi pāriet lūpas sadzīst bet tā pretekļu daba nepazūd un nepazudīs tiem ka tik kādu noriet viņiem ir daļa kur kāds un pa cik mazgās autobusus ar kādu auto brauc Rāviņš ko viņš ēd ko dzer kur un kā dzīvo ēd dzer un dzīvo kā klājas kārtīgam darbīgam cilvēkam -a rējēji no abortspaiņiem izvilktie mitinās ēd un nosprāgs miskasēs

pirms gada, 2018.05.22 08:34

Sešpirkstainais zemnieks

Atnāc uz kadru daļu pameklēsim Tev darbiņu .

pirms 12 mēnešiem, 2018.05.22 09:20

Anita

Skola beigusies un kāds piezemēts pusaudzis zem katra komentāra raksta savā infantīlismā.

pirms 12 mēnešiem, 2018.05.22 17:31

bamslis

tāpat kā ar bunku nepazīstu , varbūt esu pagājis garām un iedevis tikai piepīpēt .

pirms 12 mēnešiem, 2018.06.09 22:35

Uzņēmējdarbība