Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU godinās sadarbības partnerus – uzņēmējus

Turpinot iesākto tradīciju, 23. februārī pulksten 17 Valdekas pilī LLU piešķirs Gada balvas konkursa “Uzņēmējs nākotnei” laureātiem, informē LLU pārstāve Lāsma Līcīte.

Tradīcija dibināta LLU 2016. gadā, un pasākums notiks otro reizi, lai godinātu uzņēmējus, kuri sadarbībā ar LLU zinātniekiem kalendārā gada laikā veidojuši inovācijas tautsaimniecības nozaru vajadzībām, snieguši ieguldījumu pētniecībā un/vai studiju procesa nodrošinājumā.

Gada balvas “Uzņēmējs nākotnei” mērķis ir izcelt iedvesmojošus piemērus uzņēmējdarbībā, kas ir izcils paraugs sadarbībai ar LLU zinātniekiem, kopīgi radot izcilību pētniecībā un studijās, veicinot attīstību un inovāciju pārnesi uz ražošanu, tā uzlabojot Latvijas konkurētspēju un nodrošinot gudru, ilgtspējīgu un integrējošu izaugsmi.

Katru gadu tiek piešķirtas galvenās balvas un goda raksti trīs nominācijās: biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs. Pagājušā gadā tika sveikti 11 uzņēmumu, no kuriem gada balvu biozinātnēs saņēma lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS”, gada balvu inženierzinātnēs – SIA “TechVitas”, bet par gada ieguldījumu sociālajās zinātnēs tika atzīts uzņēmums “TS Rīga”.

Arī šajā gadā nominācijām uzņēmējus par 2017. gadā paveikto izvirzīja LLU rektors, LLU struktūrvienības, LLU zinātniskie institūti un institūcijas. Savukārt lēmumu par balvas un goda rakstu piešķiršanu pieņēma universitātē izveidota komisija, izvērtējot katra pretendenta ieguldījumu.

2017. gada nominācijai “Gada ieguldījums biozinātnēs” izvirzīti:

Akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži”, kas ir viens no ilggadīgiem, uzticamiem universitātes sadarbības partneriem. Ik gadu uzņēmums nodrošina prakses vietas studentiem, izsludina stipendiju konkursu ar meža apsaimniekošanu saistītās jomās, kā arī atbalsta vairākus zinātniski pētnieciskos projektus. Ar uzņēmuma finansiālu atbalstu ir sagatavotas un izdotas septiņas mācību grāmatas, kas izmantojamas ne vien studiju darbam, bet arī kā rokasgrāmatas meža nozarē strādājošajiem.

BASF “Agro Latvija” vairāk nekā desmit gadu sadarbojas ar Lauksaimniecības fakultāti un LLU mācību saimniecībām. Uzņēmums katru gadu atbalsta semināra “Ražas svētki Vecaucē” organizēšanu un rakstu krājuma izdošanu. Mācību un pētījumu saimniecībā “Pēterlauki” uzņēmums regulāri pasūta lauka izmēģinājumus, uz kuru bāzes studenti izstrādā savus studiju noslēguma darbus. Gandrīz katru gadu kāds students dodas uz uzņēmumu praksē un vēlāk arī kļūst par vienu no BASF “Agro Latvija” komandas.

SIA “Daile Agro” Veterinārmedicīnas fakultātes studentiem ir uzticējusi savu lielāko vērtību – ganāmpulku. Uzņēmums vairākus gadus bez atlīdzības ir nodrošinājis pieeju savam ganāmpulkam zinātnisko pētījumu veikšanai, kā arī studentu praktiskajām apmācībām dažādos studiju kursos.

2017. gada nominācijai “Gada ieguldījumus inženierzinātnēs” izvirzīti:

SIA “Astarte nafta”. Uzņēmums divus gadus pēc kārtas ir atbalstījis jauno inženieru dalību starptautiskās pneimobiļu sacensībās Ungārijā, kur jaunieši startēja ar pašbūvētu nākotnes automobili, ko uz priekšu virza saspiests gaiss.

SIA “TestDevLab”. Kopš 2016. gada uzņēmums aktīvi sadarbojas ar LLU Informācijas tehnoloģiju fakultāti (ITF), piedāvājot studentiem prakses vietas, organizējot vieslekcijas un atbalstot ITF dienu organizēšanā. Sadarbībā ar uzņēmumu fakultātē uzstādīta mobilo ierīču uzlādes stacija, kas publiski pieejama visiem studentiem, bet pagājušajā gadā ITF dienās studenti atzina kompāniju par labāko fakultātes sadarbības partneri.

SIA “Maiznīca Flora”. Ik gadu studentiem tiek nodrošinātas prakses vietas, ar uzņēmuma atbalstu ir izstrādāts maģistra darbs pārtikas zinātnē par paātrinātas metodes izmantošanu auzu cepumu derīguma termiņa noteikšanai, kā arī noris sadarbība jaunu produktu izstrādē un garāka derīguma termiņa nodrošināšanā.

Ainavu darbnīca “ALPS” ir iesaistījusies jauno ainavu arhitektu zinātnisko darbu recenzēšanā, kā arī nodrošinājusi studiju prakses topošajiem speciālistiem.

2017. gada nominācijai “Gada ieguldījumus sociālajās zinātnēs” izvirzīta biedrība “Ūdenszīmes”. 2017. gadā Kaldabruņā tika organizēta vasaras skola, kurā piedalījās ekonomikas, socioloģijas un vadībzinātņu studenti kopā ar mācībspēkiem – praktizēja dažādu sociālo izpētes metožu pielietojumu, veidoja Kaldabruņas attīstības vīziju un ar to iepazīstināja vietējos iedzīvotājus, kā arī palīdzēja tapt siena skulptūru parkam. Papildus zināšanām un prasmēm, ko ieguva vasaras skolas dalībnieki, lielākā pievienotā vērtība bija tieši spēja paskatīties uz lauku apvidu ar citām acīm, novērtēt to patiesumu un sīkstumu un noticēt, ka kopā iespējams radīt lielāku pievienoto vērtību.

Pasākumā tiks godināti visi nominanti, pateicoties par viņu ieguldījumu LLU attīstībā un pievienotās vērtības radīšanu universitātei.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Uzņēmējdarbība