Sākusies pieteikšanās reģionālajam uzņēmējdarbības ideju konkursam «Biznesa ekspresis»

Sākusies pieteikšanās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajam reģionālajam uzņēmējdarbības ideju konkursam «Biznesa ekspresis». Konkursa mērķis ir atrast un pilnveidot labākās biznesa idejas visas Latvijas ietvaros, tādējādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību reģionos un veicinot interesi par uzņēmējdarbību kopumā.

Konkursa laikā tā dalībniekiem tiks dota iespēja ne tikai iepazīstināt ar savām biznesa idejām, bet arī piedalīties apmācībās, kas palīdzēs izstrādāt biznesa plānus, informē organizatori. Konkursā «Biznesa ekspresis» var piedalīties ikviens interesents vai interesentu grupa līdz četriem cilvēkiem. Katram dalībniekam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam. Konkursā iespējams piedalīties ar savu oriģinālu biznesa ideju, ko ir vēlme attīstīt un pilnveidot. Uzvaras gadījumā, piešķirtā naudas balva ir paredzēta biznesa tālākai attīstīšanai.

Reģionālais biznesa ideju konkurss «Biznesa ekspresis» norisināsies divos posmos:

1. posms – biznesa ideju iesniegšana – norisināsies līdz 23. oktobrim. Visi interesenti tiek aicināti iesniegt biznesa idejas, kas tālāk tiks nodotas konkursa komisijai izvērtēšanai.

2. posms – biznesa plānu izstrāde un iesniegšana – norisināsies no 14. novembra līdz 27. novembrim. Šajā posmā piedalīsies tie, kuru biznesa idejas pēc pirmā posma tiks atzītas par labākajām. Kopumā uz otro sacensību posmu tiks izvirzītas 50 labākās biznesa idejas, no katra Latvijas plānošanas reģiona – Rīgas, Zemgales, Kurzemes, Vidzemes un Latgales – izvēloties desmit labākās.

No 13. decembra līdz 23. decembrim norisināsies konkursa «Biznesa ekspresis» noslēguma pasākumi, kuru laikā katrā no plānošanas reģioniem tiks noteiktas labākās biznesa idejas un konkursa uzvarētāji.

Reģionālo konkursu finālos piedalīsies piecu labāko biznesa ideju autori no katra plānošanas reģiona, kuri cīnīsies par naudas balvām sava biznesa tālākai attīstībai.

1. vietas ieguvēji saņems 5 000 eiro naudas balvu, 2. vieta – 3 000 eiro, bet godpilnā 3. vieta – 2 000 eiro jau pēc nodokļu nomaksas. Kopējais konkursa balvu fonds ir vairāk nekā 50 000 eiro, kas starp plānošanas reģioniem tiks sadalīts vienlīdzīgi.

Konkursā iesniegtās biznesa idejas un biznesa plānus vērtēs komisija, kuras sastāvā būs speciālisti no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Latvijas plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centriem, biedrība «Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls» (LatBAN) un konkurētspējīgu uzņēmumu pārstāvji no Latvijas reģioniem.

Konkursu rīko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Norvēģijas finanšu instrumenta programmas LV07 «Kapacitātes stiprināšanas un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm» projektā «Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde» (projekta Nr. 4.3-24/NFI/INP-001) sadarbībā ar sabiedrisko attiecību aģentūru «Repute».

Konkursu atbalsta Latvijas plānošanas reģionu uzņēmējdarbības centri, biedrība «Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls» (LatBAN), SIA «Academia Strategies», SIA «Sula», SIA «Turbas», SIA «Valmiermuižas alus», SIA «Dabba», SIA «CEMEX», SIA «Amazone», IK «TĒMA-Mode», SIA «Rich media», SIA «Rols», SIA «DK Projekts».

Pievieno komentāru

Uzņēmējdarbība