Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SIA “Barboleta” pretendē uz nomināciju “Labās gribas uzņēmējs 2017”

Lai noskaidrotu labākos sociālos uzņēmējus, kuru darbība ir vērsta bērnu un pusaudžu dzīves uzlabošanai Latvijā, un palīdzētu tiem attīstīties, vairākus gadus starptautiska organizācija “Reach for change” Latvijā organizē Labās gribas uzņēmējdarbības konkursu.

Šogad konkursā no Jelgavas piedalās SIA “Barboleta”, kuras mērķis ir sniegt atbalstu speciālistiem, ģimenēm un bērniem. Piektdaļai bērnu (Latvijā ap 60 000) var novērot zināmas mācīšanās grūtības, kā rezultātā ar laiku mazinās interese par mācībām, krītas pašvērtējums un bērna ticība sasniegt vēlamo. Līdz ar to samērā bieži rodas arī uzvedības grūtības.

“Barboleta” ir sociālais uzņēmums, kura komanda izveidojusi gan speciālistu sadarbības platformu ar nosaukumu “Mācos mācīties”, gan inovatīvu produktu – līdzsvara platformas, ar kuru palīdzību vieglāk un efektīvāk apgūt jauno mācību vielu. Sadarbības platformas darbības mērķis ir noteikt bērna stiprās puses un jomas, kuru dēļ bērnam rodas mācīšanās grūtības, un kopīgi veicināt bērna attīstību. Līdzsvara platformu darbība ir balstīta uz motorās koordinācijas nozīmi intelektuālo spēju attīstībā. Uzņēmums plāno apmācīt attīstības speciālistus jauno platformu izmantošanā, lai aizvien vairāk bērnu iegūtu efektīvu iespēju mācīties ar augstāku uzmanības un atmiņas intensitāti, ar pozitīvām emocijām un mazākām stresa sajūtām. Objektīvi mērījumi – smadzeņu darbības fiksēšanas rezultāti – liecina, ka intelektuālās darbības laikā uz mūsu platformām nozīmīgi mazinās stresa līmenis, nozīmīgi pieaug emocionālā iesaiste un uzmanības fokuss, kas nodrošina labāku atmiņas darbību.

Vecāki un bērni var saņemt individuālas speciālistu konsultācijas, lai noteiktu bērna stiprās puses un grūtības, lai izveidotu bērna attīstības plānu. Darbs speciālistu komandā nodrošina mērķtiecīgu pieeju un ātrāku iespēju sasniegt vēlamo rezultātu. Piemēram, ja bērns ar smagiem valodas attīstības traucējumiem pirmo skaņu ar intensīvu darbu pie logopēda iemācās izšķirt divu trīs mēnešu laikā, tad speciālistu komandā, izmantojot mūsu līdzsvara platformas, bērns pirmo skaņu iemācās izšķirt jau piektajā nodarbībā. Mācīšanās prasmju attīstīšanai piedāvājam arī mazo grupu nodarbības skolēniem, tāpat sagatavošanās programmu skolai – sociālo, domāšanas, valodas un problēmu risināšanas spēju veicināšanu.

Būtiskākais komandas efektivitātes pierādījums ir nozīmīga bērnu intelektuālo spēju un mācību sasniegumu paaugstināšanās jau pusgada laikā, jo katrs jomas speciālists izvirza specifiskus attīstības mērķus.

Dažādu jomu speciālistu sadarbības efektivitāti pierāda daudzi piemēri, kas skar ne tikai mācīšanos, bet arī bērna vispārējo attīstību. Piemēram, situācijās, kad vecāki ar bērnu tiek nosūtīti pie psihologa stresa simptomu mazināšanai, jo vērojams neārstējams klepus, diagnostikas rezultātā atklājas, ka bērnam ir medicīniski noteikti faktori, kurus novēršot pazūd arī simptomi. Ir iespēja ātrāk noteikt sūdzību iemeslus un ietaupīt līdzekļus.

Plašāku informāciju par attīstības speciālistu platformu var iegūt ŠEIT un ŠEIT.

Par uzņēmēju balsot var ŠEIT vienu reizi no feisbuka un draugiem.lv konta līdz 24. janvāra pulksten 12. Esi aktīvs! Tava balss var būt izšķirošā, lai jaunā attīstības metode pie bērniem nonāktu daudz ātrāk.

Labās gribas uzņēmējs saņems 15 000 eiro atbalstu no “TV3 Latvia” savas iniciatīvas realizēšanai, profesionālu apmācību un pieredzējušu mentoru palīdzību. Uzvaras gadījumā uzņēmējs plāno ieguldīt naudu sertifikācijas iegūšanai, lai pašu Jelgavā radīts produkts priecētu speciālistus, vecākus un bērnus ne tikai Latvijā bet arī ārpus Latvijas.


Baiba Blomniece-Jurāne, SIA “Barboleta”, klīniskā psiholoģe un speciālā pedagoģe

Pievieno komentāru

Uzņēmējdarbība