Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sociālās uzņēmējdarbības pasākumā testēs produktus, izmantojot redzes un kustību traucējumu simulatorus

Pasākumā “Sociālā uzņēmējdarbība. Sociāli atbildīgs uzņēmējs”, kas trešdien, 14. februārī, notiks Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubatorā, būs iespējams uzzināt būtisko par sociālā uzņēmuma dibināšanu un izprast sociāli atbildīgas uzņēmējdarbības priekšnoteikumus. Pasākums ir bez maksas, uz to aicināti visi interesenti, iepriekš reģistrējoties ej.uz/socjelgava, informē LIAA Jelgavas biznesa inkubatora projektu vadītāja Renāte Bērante.

“Latvijā arvien vairāk redzam, ka uzņēmumiem ir svarīga savas darbības sociālā dimensija – kā uzņēmuma produkti, pakalpojumi un darbība kopumā sniedz ieguldījumu dažādu sabiedrības izaicinājumu risināšanā. Ir dažādi veidi un pieejas, kā to darīt – vieni uzņēmumi izvēlas sadarboties ar labdarības organizācijām, citi īsteno īpašu pasākumu programmas. Ikviena šāda aktivitāte, kas darīta jēgpilni un kvalitatīvi, ir apsveicama un Latvijā ļoti vajadzīga. Sociālie uzņēmumi visus savus mērķus un darbību novirzījuši šī sociālā labuma radīšanai – tā nav tikai atsevišķa programma vai aktivitāte vienu reizi gadā, bet gan uzņēmuma pastāvēšanas iemesls un viss ikdienas darbs, kas ir vērsts uz konkrētās sociālās problēmas risināšanu,” uzsver Madara Ūlande, Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas (SUA) vadītāja.

Sociālā uzņēmējdarbība vēl arvien ir stūrakmens diskusijām, taču ar nesen pieņemto Sociālā uzņēmuma likumu ir skaidrs, ka būt sociāli atbildīgam uzņēmējam nav tas pats, kas būt uzņēmumam ar sociālā uzņēmuma statusu. Tomēr uzņēmēji, kuri, radot produktus vai piedāvājot pakalpojumus, neaizmirst par sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, tiek novērtēti arvien vairāk, jo tādu Latvijā ir pavisam maz.

Pasākumā būs iespēja noskaidrot, kas ir sociālā uzņēmējdarbība un kādi ir galvenie priekšnoteikumi reģistrēt SIA kā sociālo uzņēmumu. SUA vadītāja Madara Ūlande atklās, ar ko atšķiras sociālais uzņēmums no sociāli atbildīga uzņēmuma, – sniegs skatījumu, ko var darīt uzņēmējs, kurš neatbilst sociālā uzņēmuma statusam, taču sava produkta izstrādē vai pakalpojuma nodrošināšanā vēlas padomāt par dažādām sabiedrības grupām. Savukārt apvienības “Apeirons” pārstāvji Juris Pabērzs un Jurģis Briedis uzsvērs vides pieejamības un universālā dizaina nozīmi uzņēmējdarbībā. Pasākuma noslēgumā notiks darbnīca, kurā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ar redzes un kustību traucējumu simulatoriem testēt LIAA biznesa inkubatoru uzņēmēju radīto produktu iepakojumus, tā vēršot uzņēmēju uzmanību uz iepakojuma izstrādes nozīmi, lai tas būtu pieejams arī sociālās atstumtības riskam pakļautajai sabiedrības daļai.

LIAA biznesa inkubatori tiek finansēti ERAF projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators”.

Pievieno komentāru

Uzņēmējdarbība