Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmēji iepazīst moduļu ražotni un pārrunā aktuālās problēmas (FOTO) 3

Sanākot uz kārtējo sēdi, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales reģionālās padomes (ZRP) dalībnieki jau tradicionāli iepazina kādu uzņēmumu – šoreiz koka moduļu ražotni “Nordic Homes” Ozolnieku novada Ānē, kas kļuvis par nozīmīgu savas nozares spēlētāju ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Tāpat padomes locekļi pārrunāja aktuālākos jautājumus uzņēmējdarbībā, tajā skaitā jaunumus nodokļu sistēmā un problēmas ar darbaspēku.

“Nordic Homes” ir viens no lielākajiem koka karkasa konstrukciju – koka paneļu un moduļu – ražotājiem Baltijā ar plašu starptautisku pieredzi un zināšanām, kuras aizgūtas no Lielbritānijas un ASV koka karkasa konstrukciju ražotājiem. “Kopš 2010. gada, kad tika dibināts uzņēmums, īstenoti vairāk nekā 70 ēkas projektu Latvijā, Lielbritānijā un Zviedrijā,” skaidroja uzņēmuma mārketinga vadītāja Esēnija Zīriņa. ZRP locekļiem bija interesanti klātienē aplūkot, kā burtiski dažu stundu laikā no sagatavēm top kvalitatīvi un ērti moduļi ar pilnībā izbūvētiem inženiertīkliem un iekšējo un ārējo apdari.

Tradicionāli ZRP sēdēs piedalās tās pašvaldības vadītājs, kura pārraugāmajā teritorijā notiek uzņēmēju tikšanās, un šī reize nebija izņēmums. Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš pastāstīja par pašvaldības nākotnes attīstības vīziju. Kā galvenos mērķus viņš minēja jaunu iedzīvotāju piesaisti pašvaldībai, kā arī atbalsta sniegšanu uzņēmējiem. “Domāju, ka mēs esam viena no uzņēmējiem draudzīgākajām pašvaldībām Latvijā. Līdz šim esam centušies palīdzēt visiem uzņēmējiem, kuri vērsušies pie mums, un tā būs arī nākotnē,” uzsvēra D.Liepiņš.

Šogad notikušas būtiskas izmaiņas nodokļu sistēmā, tādēļ nelielu ieskatu jauninājumos sniedz Valsts ieņēmumu dienesta Jelgavas Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore Diāna Cīrule, atbildot arī uz specifiskiem uzņēmēju jautājumiem, savukārt LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš iepazīstināja klātesošos ar pārējām aktualitātēm. Viņš skaidroja izmaiņas obligātās iepirkumu komponentes aprēķinos elektroenerģijas piegādē, kas dažiem uzņēmējiem radījušas papildu izdevumus. Kā būtiskas J.Endziņš novērtēja problēmas, kas saistītas ar darbaspēku, jo jau šobrīd daudzās nozarēs trūkst darbinieku. Kā ilgtermiņa risinājumu šai problēmai viņš saredz eksporta un produktivitātes veicināšanu, kā arī atbalstu jaunajām, savukārt ātrākais risinājums būtu “gudra imigrācija”.

Gan problēmām ar darbaspēku, gan jauninājumiem likumdošanā pieskārās arī ZRP vadītājs Imants Kanaška, uzsverot, ka uzņēmējiem aktīvi jāseko izmaiņām, lai laikus nepamanītas nianses vēlāk nevērstos pret viņiem pašiem. “Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera saviem biedriem piedāvā dažādus seminārus, kas ļauj uzzināt visu svarīgāko. Mūsu organizācijas loma palielinās ar katru gadu, un ne tikai uzņēmēju izglītošanā, bet arī viņu interešu lobēšanā,” tā I.Kanaška. Pēc viņa domām, organizācijas spēks ir tieši komandā, kas tajā darbojas, tādēļ ZRP atkārtoti LTRK prezidenta amatam virzīs Aigaru Rostovski, kurš, pēc uzņēmēju domām, atrodoties šajā amatā pēdējos trīs gadus, stiprinājis organizāciju un strikti iestājies par uzņēmējiem būtiskiem jautājumiem. Kārtējās LTRK vadības vēlēšanas paredzētas šā gada martā, un arī pārējie ZRP locekļi izteica vēlmi, lai A.Rostovskis darbu turpinātu, ar vienbalsīgu balsojumu virzot viņu kā kandidātu uz organizācijas prezidenta amatu.

Imants Kanaška, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs

Foto: no JRTA albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Uzņēmējs D.Liepiņš nemelo

jo savu uzņēmējdarbību viņš Ozolniekos atbalsta cītīgi.
Bet kā tur ir ar citu uzņēmēju atbalstīšanu?

pirms gada, 2018.02.03 11:48

Uzņēmējdarbība