Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmumi Jelgavā: Darba meklētājus atbaida fiziski smags un maiņu darbs 20

Darba meklētājus atbaida strādāšana maiņās un fiziski smags darbs, vakar notikušajā Vakanču gadatirgū Jelgavā aģentūrai LETA atzina pilsētas ražotājuzņēmumu pārstāvji.

Izpūtēju ražotājs SIA "Dinex Latvia" gadatirgū piedāvāja desmit vakances - uzņēmumam nepieciešami atslēdznieki un metinātāji. Uzņēmuma personāla speciāliste Lauma Štube aģentūrai LETA pastāstīja, ka vakances izdevās aizpildīt, taču lielākoties, pateicoties darba sludinājumiem dažādos portālos, arī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) un uzņēmuma iekšienē.

"Galvenie klupšanas akmeņi darbiniekiem ir maiņu darbs. Otra tendence, ko novērojām, ir cilvēku aizplūšana uz ārzemēm. Mums trīs darbinieki tikko aizbrauca. Bet tos, kas atgriežas, ņemam arī atpakaļ, jo viņiem jau ir iemaņas," stāstīja Štube, apgalvojot, ka uzņēmums arvien vairāk iegulda darbinieku drošībā, infrastruktūras attīstībā.

Štube pauda, ka "Dinex Latvia" ir darbinieki, kas strādā jau no ražotāja pirmās darba dienas, taču ir arī liela kadru mainība, jo sabiedrība noveco, rodas veselības problēmas.

"Kā visur metālapstrādē - sāp mugura, rokas," galvenās problēmas ieskicēja uzņēmuma pārstāve.

Kā veiksmīgu Štube vērtē sadarbību ar NVA - vēl nesen uzņēmumā sāka strādāt viens darbinieks, kas atrasts ar NVA starpniecību. Tāpat ražotājs prakses vietu un vēlāk arī darba vietu, apmācību nodrošināšanā sadarbojas ar Jelgavas Amatu vidusskolu, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Rīgas 3. arodskolu. Pašlaik ražotnē nodarbināt teju 350 cilvēki.

Arī piena pārstrādātajam SIA "Latvijas piens" Vakanču gadatirgū ar darbinieku piesaisti neveicās, jo, kā pauda uzņēmuma personāla vadītāja Laila Bernharde, piena produktu pārstrādātāju darbā ir liela fiziskā slodze, bet darba meklētāji no fiziski smaga darba baidās. Tāpat Bernharde novērojusi, ka darbinieku trūkumam ir sezonāls raksturs - vasarā interese par darbu noplok, bet rudens un ziemas sezonā atkal palielinās.

"Redzēju arī darbiniekus, kas iepriekš jau strādājuši pie mums. Var just, ka daļa atnākušo meklē darbu tikai uz laiku," Vakanču gadatirgus apmeklētājus raksturoja "Latvijas piena" pārstāve.

Uzņēmumā pašlaik strādā 92 cilvēki.

Vakar Jelgavas tehnikuma telpās notikušajā NVA rīkotajā Vakanču gadatirgū darba meklētājiem bija pieejamas vairāk nekā 350 brīvās darba vietas, tajā piedalījās ap 30 darba devēju. Darba iespējas piedāvāja arī Nacionālie bruņotie spēki.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Vai

Latvijas Piens varētu nopublicēt arī atalgojumu par šādu darbu, vai tik atalgojuma neatbilstība šādam smagam un veselību neuzlabojošam darbam nav galvenais iemesls?

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 13:31

007

tieši tā ZEMS ATALGOJUMS šim smagajam darbam.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 13:51

(bez temata)

Kādas tad īpašas prasmes, zināšanas un iegūtas specifiskas izglītības tiek pielietotas šajā produktu pārstrādātāju darbā, lai par to maksātu tās lielās algas?
Nekur pasaulē nemaksās lielās algas palīgstrādniekiem, kas treknajos gados kaut ko ķibināja celtniecībā.
P.S. Neesmu Latvijas piena pārstāvis?

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 16:27

Vispār

jau Latvijā plaši propagandētajā tirgus ekonomikā būtu jābūt tā, ja par šādu apmaksu darbiniekus nevar atrast, tad algas palielina līdz līmenim, kam darbiniekus atrod, vai ne? Cik tad īsti lielas ir šīs piedāvātās algas???

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 16:36

andris

Nekurpasaulē baseina tīrītājs pelna reizes piecas vairāk nekā šeit kvalificēts piena produktu pārstrādes darbinieks ,interesanti kādas tad viņam ir tās īpašās prasmes -labi apkalpot baseina saimnieci.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 17:18

hmm

"Jūsu ievadītajā saturā ir aizliegtie vārdi!" (kaut kā nesaskatīju nevienu nesmuku/lamu vārdu savā atbildē).

p.s. paldies zz.lv izcilajam vārdu filtram jeb gudrajam pēdiņās adminam, šoreiz atbilde izpaliks.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 21:06

Biznesmens

Līvbērzē vergi, Anglijā vergi. Kapēc Jelgavā vergiem būtu jāmaksā par darbu ?

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 16:28

(bez temata)

Njā, spriežot pēc komentāriem augsti kvalificētais pienu meistars ir absolvējis 9.klases labākajā gadījumā. Joprojām aktuāls jautājums, par ko tādiem maksāt lielo algu?

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 17:31

Tad

cik ir tāJūsu pieminētā lielā alga, nekautrējieties, sakiet droši? Vai bail nosaukt :-)

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 19:43

beztēmai ar diplomu

Kārtējais beztēmas maģistrs, kuram liekas, ka alga tam pienākas 2x lielāka tikai par to vien, ka šamējam divi diplomi.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 20:42

ha

Man rados ir viena tāda, kas bļaustās ar savu augstskolas diplomu, bet tai pašā laikā tālāk par lielsaimnieka kartupeļu lauku nav tikusi...Bieži vien ne jau papīram ir nozīme, bet gan dzīves skolai...

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 22:26

Rita

Manuprāt, atalgojumam par godīgu, kvalitatīvu darbu jābūt tādam lai varētu dzīvot - tas ir samaksāt komunālos, paēst, salabot zobus utt. citiem vārdiem, nodrošināt pamatvajadzības. Jo labāka izglītība un labāks darbs - jo vairāk var atļauties - lielāku dzīvokli, labāku mašīnu, dārgākus ceļojumus utt. Nav taču normāli, ja cilvēks strādā pilnas slodzes darbu un dzīvo nabadzībā, vēl pabalsti jāprasa!!!

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 20:58

Janka

Sen jau visi zin ka DARBS Latvija ir visur..bet algas ir smiekligas,nevar uzturet gimeni..un nevajag te bazt batonus par grutu mainju darbu..tak visi cilveki pastulbi butu..

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 22:17

Dinex.lv gavno

Taja Dinexa tak galiga pakaļā.
Atieksme pret stradniekiem nekada.OEM vaditajs sen bij japatriec.cilveks ar rižu galvu.ed nost visus pec kartas.neprot stradat ar personalu.
Algas necel.
Lai kautko nopelnitu jastrada 250-300 stundas.
Jastrada taka vergiem.normas nenormalajas.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 22:25

zv

Viena no problēmām ( pat lielākā ) ir uzņēmums atrašanās vietai un saiedriskā transporta kustībai...

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 22:28

Reinis

Tad izlien no savas čukotkas un pārvācies tuvāk. Bet nē, labāk jau sēdēt uz pabalstiem.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 18:18

Darba ņēmējs

Kad angļi un vācieši sāks dzīvot vagoniņos pie dinex un latvijas piena, tad varēsiet stāstīt,
ka trūkst darba gribētāju.
Pagaidām trūkst darba devēju, kuri maksā atbilstošas algas.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 08:34

andris

Varu derēt, ka ja atstātu savu telefona numuru un nosacijumus pa darbu,nesaņemtu nevienu zvanu, Esmu meklējis darbu un zinu darba devējus.Viņi labprāt meklē vienkāršiem darbiem darbiniekus ar negācijām,tad vienkāršak nemaksāt un palaist vaļā.Nu ja labs specs -tam pieprasijums ir,bet tie jau paši strādā un apkārt nemētājas.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 08:58

uzņēmējs

Uzņēmēji, saprotat vienreiz, ka darbinieki vēlas par savu darbu saņemt tik daudz, lai nav jādomā par piepelnīšanos un citu darbu. Latvijā tie ir vismaz tūkstotis uz rokas par pilnu slodzi. Un ne mazāk. Tad darbinieks strādās produktīvi un ar augstu efektivitāti, jo nebūs jādomā par līdzekļu nepietiekamību.
Pats maksāju šādas un augstākas algas un man jau 405 gadi darbinieki nemainās un visiem labs garastāvoklis, jo arī prēmijas maksāju taisnīgi. Darbinieks arī ir cilvēks.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 12:43

Sise

Atbaida smags darbs? Tie,kas skribelē šos rakstus, vispār saprot īsto situāciju pilsētā?
Jelgavā tiešām pieejams tikai fiziki vai morāli smags darbs, ilgām darba stundām un neatbilstošu atalgojumu, pēc tam jātērē milzu līdzekļi ārstiem un zālēm, cilvēki kļūst par invalīdiem, tāpēc neizvēlas šādus darbus, brīžiem liekas, ka tie darba devēji ir idioti, Jelgavā normālu darba vietu NAV! Vakanču tirgū nevienu normālu uzņēmumu neredzēju, kas piedāvā jēdzīgas vakances. Meklē vergus, MAXIMI, RIMI, Pet Baltija, šķirotāji, palīgstrādnieki, krāvēji utt.. Kādus 5 gadus mēģinu Jelgavā darbu meklēt, bez rezultātiem, ar savu izglītību un poņu negribas kasē sēdēt, tas ir tikai normāli, nākas braukāt uz Rīgu, tas atkal ir laiks un nauda, skumji.. Jelgava nav tā mazākā pilsēta, bet ar darbiem te čābīgi, Rāviiņa mafija un radi pie šprices visur laikam, nav pazīšanos, nav darba, visur birokrātija, riebjas..

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.15 13:09

Uzņēmējdarbība