Uzņēmums «Karameļu darbnīca» pagājušajā gadā saražojis aptuveni 35 tonnas karameļu (FOTO) 4

No sākuma karameles tapa vienistabas dzīvoklītī Pērnavas ielā. Konfekšu gatavošana tur izvērtās arī par pirmo sastapšanos ar reklāmas un mārketinga trikiem. Kādam kaimiņam tik ļoti nepatika karameļu gatavošanas saldais aromāts, ka izsaukta pašvaldības policija. Labāku reklāmu nemaz nevarēja vēlēties. Nākamajā tirdziņā visi gribēja iegādāties tās konfektes, kuru dēļ jāsauc policija, stāsta SIA «Karameļu darbnīca» valdes locekle Ilze Priževoite.

Sākts ar mājražošanu nelielā dzīvoklītī, piedaloties Ilzei, māsai Ingai Zagdajai un mammai Birutai Beitiņai. Ilze atzīst: «Kurš gan cits, ja ne ģimene, palīdzēs sākt savu uzņēmējdarbību un atbalstīs. Tā mēs arī visas kopā sākām!» Pēc tam konfektes veidotas mazliet lielākās telpās, līdz šī gada pavasarī uzņēmums iznāca tautās jau plašākā veidolā. Telpās, ko jelgavnieki lielākoties līdz šim pazina kā kafejnīcu «Atpūta» pie gaisa tilta, tika atklāta «Karameļu darbnīcas» jaunā ražotne ar atvērtā tipa darbnīcu.

«Lepojamies ar to, ka no mājražošanas vienistabas dzīvoklī salīdzinoši īsā laikā esam nonākuši līdz savām ražošanas un paraugdemonstrējumu telpām. Tas, kas mūs, iespējams, atšķīra no daudziem mājražotājiem, bija drosme rīkoties, ticēt iekšējai izjūtai un pārliecībai. Nodarboties ar uzņēmējdarbību jau būtībā nav nemaz tik grūti, jo visu pasaka priekšā klients – ko un kādu produktu grib –, svarīgi ir mācēt to sadzirdēt, kā arī prast sarunāties,» savu pārliecību pauž Ilze.

«Patiesībā es arī biju pārliecināta, ka latvieši nemīl izteikt savas domas,» viņa piebilst, «tāpēc man bija pārsteigums, ka cilvēki labprāt izstāsta, ko domā par mūsu ražojumiem. Piemēram, vienu dienu braucu uz Rīgu, un man zvana kāda meitene: «Es skatos televizoru un ēdu jūsu konfektes. Nevarēju nepiezvanīt – tās ir tik ļoti garšīgas!» Un tādu gadījumu ir ļoti daudz.»


Foto: Maksims Šaldajevs. Visu rakstu lasiet piektdienas, 27. maija, «Zemgales Ziņās»


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Mamma

Bērns ar klasi bija ekskursijā. Patika.Arī karameles atveda. Tikai nesaprotu, kāpēc šīm karamelēm ir tik izteikta citronskābes piegarša??? Nākošā dienā abi ar bērnu ārstējām vēdergraizes.

pirms gada, 2016.06.01 09:13

meita

forsi tur ir mans bralis bijis un mes ar draudzenem tur busim kaukad vasara.

pirms gada, 2016.06.01 19:59

res

Esmu par uzņemējdarbību, bet tieši tā karameļu madāma ar gariem nagiem un matiem, man kā uzdzina šērmuļus sākumā, tā līdz šim negatīvas asociācijas ar šo padarīšanu. Apķērīgi jau viņi ir. Ekskursija- nauda no bērniem+vēl nopērk katrs kaut pa paciņai. Ienākumi ripo. Kundze pati var vairs nestrādāt, darbinot studentus vai jaunuļus dīkdieņus. Acīmredzot jau zem palmām guļ.

pirms gada, 2016.06.08 15:00

Uzņēmējdarbība