Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ZS “Rūķīšu tēja” ar “Altum” atbalstu uzsāk eksportu uz Lielbritāniju 1

Dobeles novada zemnieku saimniecība “Rūķīšu tēja” uzsākusi produkcijas eksportu uz Lielbritāniju. Uzņēmuma pirmais nozīmīga apjoma eksporta darījums uzsākts ar attīstības finanšu institūcijas “Altum” jaunās valsts atbalsta programmas palīdzību, kas piedāvā eksporta garantijas jeb eksporta darījumu apdrošināšanu uz Eiropas Savienības valstīm, informē “Altum” pārstāve Sandra Eglīte. Ar šīs programmas atbalstu jau drīzumā vienā no lielākajiem britu veikalu tīkliem būs nopērkams Latvijā ražots ievārījums.

Pirmajā ZS “Rūķīšu tēja” produkcijas kravā uz Lielbritāniju ir 17 tonnas jeb vairāk nekā 57 tūkstoši ievārījuma burciņu ar 11 dažādām garšām. Plānots, ka pēc aptuveni nedēļu gara ceļa no Dobeles ievārījums jau no maija vidus būs nopērkams gan Londonā, gan arī citviet Anglijā. Lai jaunā eksporta prece būtu saprotama tās potenciālajiem pircējiem, uzņēmums ir izveidojis arī Lielbritānijas tirgum atbilstošus iepakojumus angļu valodā.

Raimonds Lignickis, “Rūķīšu tējas” saimnieks: “Līdz šim mūsu saimniecībā ražoto produkciju bija iespējams iegādāties pārsvarā tikai vietējā tirgū, eksporta apjoms bija minimāls. Taču līdz ar ieiešanu Lielbritānijas tirgū, kas ir noticis, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar “Altum”, eksporta apjoms burtiskā nozīmē ir simtkāršojies! Prognozēt, kā tālāk attīstīsies mūsu eksports, vēl ir pāragri, jo šī ir pirmā šāda veida iespēja, kuru izmantojam, taču mēs viennozīmīgi raugāmies uz to kā uz ļoti potenciālu biznesa izaugsmes iespēju.”

Reinis Bērziņš, “Altum” valdes priekšsēdētājs: “Prieks, ka Latvijas uzņēmumi ir veiksmīgi ne tikai vietējā tirgū, bet arī pietiekami ambiciozi, lai iekarotu starptautisku arēnu. “Rūķīšu tēja” ir lielisks paraugs tam, kā salīdzinoši neliels uzņēmums ar valsts atbalsta palīdzību var sākt iekarot eksporta tirgu. Tagad, pateicoties “Altum” eksporta garantijai, arī citi uzņēmumi, eksportējot uz Eiropas Savienības valstīm, var to darīt ar drošības sajūtu, bez riska nesaņemt samaksu par savām precēm un pakalpojumiem. Rezultātā ieguvēji būs visi – gan eksportētāji, gan valsts ekonomika, gan arī sabiedrība kopumā.”

”Rūķīšu tēja” ir pirmais lauksaimniecības produkcijas ražotājs, kas izmantojis jauno “Altum” pakalpojumu – eksporta garantijas jeb pircēja nemaksāšanas risku apdrošināšanu uz ES valstīm. Līdz šim ZS “Rūķīšu tēja” ir izmantojusi arī citas “Altum” atbalsta programmas, piemēram, investīciju aizdevumu, kas izmantots augu pārstrādes ceha celtniecībai, kā arī apgrozāmo līdzekļu aizdevumu.

“Altum” jauno valsts atbalsta programmu – eksporta kredīta garantijas uzņēmumiem, kas eksportē uz ES valstīm – sāka piedāvāt šī gada aprīlī. Šis ārvalstu pircēju nemaksāšanas riska apdrošināšanas veids ir paredzēts divām uzņēmumu grupām – tiem, kuru eksporta apgrozījums ir mazāks par diviem miljoniem eiro gadā, gan arī eksporta darījumiem ar atliktā maksājuma termiņu no sešiem līdz 24 mēnešiem neatkarīgi no uzņēmuma eksporta apgrozījuma. Paredzēts, ka programmā atbalstu saņems vairāk nekā 150 uzņēmumi, garantējot eksporta darījumus uz ES vismaz 82 miljonu eiro apmērā.

Plašāka informācija par “Altum” eksporta kredīta garantiju programmu atrodama ŠEIT.

Attīstības finanšu institūcija “Altum” ir valsts kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos), konkrētās programmās, papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

esso

Gribas novēlēt veiksmi , it sevišķi tik "smagā un konservatīvā " tirgū kā Anglija . Parasti ieiešana tirgū ir tika 5-10 % no tirgus apguves . Pamatpircēji būs latvieši

pirms 25 dienām, 2018.04.28 18:41

Uzņēmējdarbība