Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zviedrijas Biznesa gada balvas finālistu vidū – “Karameļu darbnīca” 2

Spīķeru koncertzālē 2. novembrī tika pasniegta Zviedrijas vēstniecības un Zviedrijas Tirdzniecības un investīciju padomes (ZTIP) Latvijā rīkotā Zviedrijas Biznesa gada balva. Kategorijā “Gada jaunais uzņēmējs” finālistu vidū iekļuva arī Jelgavas uzņēmums “Karameļu darbnīca”, informē Jelgavas pašvaldība.

ZTIP pārstāve Arta Munkena skaidro, ka dalībnieku vērtēšana notika, izskatot virkni kritēriju. Komisija sastāvēja no Zviedrijas vēstniecības, Zviedrijas Tirdzniecības un investīciju padomes, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta, Zviedrijas Tirdzniecības palātas Latvijā, Pasaules Dabas fonda pārstāvjiem un vairāku lielu uzņēmumu vadītājiem, kuri vērtēja, kādi ir uzņēmuma finanšu rādītāji, to attīstības rādītāji, tostarp, darbaspēka pieaugums. Tika vērtēta arī uzņēmuma sociālā atbildība, kā arī uzņēmuma potenciāls jeb tas, cik inovatīva un ilgtspējīga ir uzņēmuma ideja.

“Karameļu darbnīcas” pārstāve Ilze Priževoite pauž gandarījumu, ka uzņēmums ir novērtēts starptautiskā līmenī. Samērā īsā laikā tas ir izaudzis līdz filiālei Igaunijā un min par plāniem atvērt “Karameļu darbnīcu” arī Zviedrijā. Uzņēmumā šobrīd nodarbināti aptuveni 20 darbinieku.

Zviedrijas Biznesa gada balvas pasniegšana, izceļot veiksmīgākos biznesa piemērus Latvijā, notiek jau devīto gadu. Dalība konkursā ļauj uzņēmējiem sevi apliecināt starptautiskā mērogā, pierādot savu uzņēmuma potenciālu iegūt jaunus partnerus un vairot eksporta iespējas, min ZTIP pārstāve A.Munkena, bilstot, ka šogad kategorijā “Gada jaunais uzņēmējs” saņemti aptuveni 50 pieteikumu. 

Sacensības notika trīs nominācijās: “Tehnoloģiju un inovāciju balva”, “Gada jaunais uzņēmējs” un “Ilgtspējīgas attīstības balva”. Kategorijā “Gada jaunais uzņēmējs” finālā iekļuva vēl divi Latvijas jaunie uzņēmumi – izstāžu organizatori “Art Fairs Service” un bērnu mēbeļu ražotāji no dabīgiem materiāliem “Ette Tetee”. Par uzvarētāju nominācijā atzīts “Art Fairs Service”.


Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Uzņēmējdarbība