Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

8778: Kāpēc pagalmus atstāj netīrītus un novārtā? 10

Trešdien, kad visur pilnā sparā cīnījās ar sniega pārpilnību, ieraudzīju šādu skatu... Sieviete, iebraucot daudzīvokļu mājas pagalmā, iestrēgst tuvākajā kupenā, pāris reizes pagāzē, bet bez rezultāta, tad izkāpj no mašīnas, aizslēdz to un, lai nezaudētu pēdējās pašcieņas druskas, ar lepni paceltu galvu aiziet savās darīšanās. Tas notika Jelgavā, Aspazijas ielā pie veikala «Vesko».

No vienas puses, ja godīgi, tas izskatījās smieklīgi, no otras puses, briesmīgi, jo mašīna aizšķērsoja iebraucamo ceļu, un kādu laiku neviens nevarēja izbraukt laukā, ja nu vienīgi pa šauro gājēju ietvi (tā starp citu bija labi notīrīta, jo sētnieks labi pastrādājis).Bet - ja nu kādam tajā brīdi būtu palicis slikti? «Ātrās palīdzības» mašīna pa gājēju celiņu ne iebrauktu, ne arī izbrauktu.Brīdī, kad pierakstu par šo gadījumu, man aiz loga notiek mašīnu «iestumšana» pagalmā, jo zem zem biezās, piesnigušās sniega kārtas apkašā ir ledus un mašīnas viena aiz otras iestrēgst. Turklāt pastāv liels risks, ka braucošā mašīna «ieslīdēs» jau novietotajā mašīnā.To visu novērojot, rodas jautājumi? Kāpēc mums regulāri tīra tikai gājēju celiņus, ietves, bet par pagalmu braucamo daļu cer - gan jau kaut kā izbraukās. Tāda pati vai līdzīga situācija nav tikai manā mājā, bet gan daudzos daudzīvokļu māju pagalmos.Kāpēc, ja arī notiek, šo brauktuvju tīrīšana, par to netiek informēti iedzīvotāji? Kāda jēga no tīrīšanas, ja pagalmā ir pilns ar mašīnām un tīrīšanas tehnika tikai satīra nelielus laukumiņus? Cilvēki noslēdz līgumus par apsaimniekošanu, maksā šīm firmām apsaimniekošanas maksu... Var taču vienoties ar mājas vecākajiem, ar mājas padomi par konkrēto dienu, kad pagalms tiks satīrīts, kur sakraus lieko sniegu utt.Kāpēc uz to nereaģē Pašvaldības policija. Vasarās taču policisti staigā un soda tos «nelietīgos» zemes īpašniekus, kas laikus nesakārto savu teritoriju - nenopļauj zāli, neizved atkritumus. Ar ko ziema ir sliktāka par vasaru?Kāpēc par to, ka nenotīra gājēju ietvi, policisti naski izraksta soda kvīti, bet pagalmu brauktuves var līdzināties Sūnu Ciemam?

Pievieno komentāru

Komentāri 10

ELLA

Nekas jau nenotiktu ja iedzivotaji ari pasi panemtu kadu lapstu. Nevar jau viens setnieks tikt gala pie tadas snigsanas. Izlaidusies visi.

pirms 8 gadiem, 2010.02.06 13:23

kakaaa

nez ko niips saka?
es nipam maksaaju naudu un gribu lai pagalms buutu tiirs. japagalms nav tiirs, tad naudu nemaksaaju. un viss.

pirms 8 gadiem, 2010.02.06 12:42

e-benam, vai benei

A tev žēl? Skaudība. Krievu laikā vēl prēmiju sētniekiem maksāja ziemas sniegotos periodos bez pagalmu šķūrēšanas . Nedzīvoji krievu laikā? Ko?

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 22:29

To zz

Un kam tad tu maksā par pagalma sakopšanu???
Pieriebušās tās resnās d...sas, kurām auto jāpiebrauc pie dzīvokļa durvīm! Nāks pavasaris un sniegs nokusīs, varēs pagalmos peldēt:D!
Ja kādu, kas neapmierina, lāpstu rokās un strādāt!

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 13:49

imis

ko jūs par pagalmiem !
Paskatieties uz poliklīnikas stāvvietu ! Vai tā arī jātīra pašiem pacientiem?
Vakar pusstundu netiku arā

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 13:10

imis

Ko Jūs par pagalmiem !
Aizbrauciet un paskataties, kāda stāvvieta pie poliklīnikas! Vai tā arī pašiem pacientiem jātīra?
Vakar pusstundu netiku no tās ārā.

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 13:08

ZINOŠA

Ja iedzīvotāji laicīgi maksātu īres maksu par mājas apsaimniekošanu, neveidotu parādus, nebūtu problēma ar traktora izmantošanu. Ceļus namu pagalmos tīra pēc saskaņojuma ar namīpašnieku. Un atbildot "es" komentam, jūs tiešām paši mājas iedzīvotāji varat saorganizēt un iztīrīt savu pagalmu arī bez sētnieka, neredzu problēmas. Tas jums sanāks arī lētāk, tā kā to dara privātmājās, jo katram sētniekam jau ir savs iecirknis iedalīts. Un nejauksim sētniekus ar greideriem.

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 11:00

es

arī es savu auto atstāju ārpus dzīvojamo māju pagalmiem un izbaudu pāris minūšu pastaigu līdz savai daudzīvvokļu mājai :) Par to sakopšanu protams ir forši izkāpt no mašīnas tieši pie ārdurvīm taču lai to panāktu laikam jau pašiem iedzīvotājiem vajag sarunāt ar sētniekiem un paņemt lāpstas rokā un satīrīt to pagalmu.
Izeja irv ienmēr, ja mēs to vēlamies ieraudzīt :))

Jauku Jums dienu!

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 10:20

Agga

Tas beigsies tikai tad, kad mainīsies pašu iedzīvotāju domāšana, jo līdz šim jau lielākā daļa domā, ka kāds no malas atbrauks un noorganizēs. Tā vietā, lai problēmu risinātu ar mājas vecākajiem un tālāk ar apsaimniekotāju, arvien gaidam "laimes lāci", kurš atnāks un mūsu vietā visu izdarīs, gaudojam internetā, ka mūsu pagalmi ir netīrīti.

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 10:03

zz

Piekrītu autorei, pagalmi ir katastrofālā stāvoklī!
Kad tas reiz beigsies, par ko mēs maksājam?

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 08:17

Citas ziņas