Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

8778: Septiņi gadumijas baušļi, ko Ziemassvētku vecītis devis Latvijas politiķiem un ierēdņiem 1

Mēs zinām, ka ziemas saulgrieži ir brīnumu laiks – īstenojas mūsu vēlmes un cerības, piepildās sapņi, notiek dažnedažādi neticami atgadījumi. To nācās piedzīvot arī man, kad kopā ar pēkšņo aukstumu Latviju beidzot apciemoja pavisam īsta ziema ar spelgoņu, lauska cirtieniem un baltām kupenām.

Pūloties iekurināt kamīnu, es pieķēros nodzeltējušu avīžu kaudzei, un manās acīs iekrita brīnumains vēstījums, kuru Ziemassvētku vecītis tālajā 1928.gadā bija sūtījis toreizējiem deputātiem un valdības ierēdņiem. To izlasot, biju satriekts līdz sirds dziļumiem, jo cik aktuāla šī vēsts ir arī mums! It kā laiks Latvijā būtu apstājies, atgādinot Zālamana sakāmos vārdus: «Kas ir jau bijis, tas atkal būs, un kas ir jau noticis, tas atkal notiks, jo nekā jauna nav zem saules.» Publicēju šo tekstu nedaudz saīsinātu.«… Katru rītu, starp brokastīm un rīta skrējienu apsēdies lotosa pozā, aizver acis, atmini, kāda ir tava sūtība uz šīs zemes, un neaizmirsti šo.I. Latvijas tauta tevi radīja un uzticēja tev zemi savu.Atceries, ka Latvija un visi, kas tajā dzīvo, ir tavs galvenais pienākums. Atceries, ka Latvija ir vienīgā vieta uz zemes, kur var saglabāties un attīstīties tavas tautas kultūra un tavu senču valoda.II. Nezāģē to zaru, uz kura pats sēdi.Nekad neaizmirsti, ka tu dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina. Tieši viņi savos uzņēmumos un darba vietās nopelna naudu valsts kasei – tātad arī tev. Aizsargā un palīdzi šiem cilvēkiem ar visiem saviem spēkiem. Nebūs viņu, nebūs arī tevis.III. Neapcērp pensijas un pabalstus.Par valsts attīstības un tās kultūras līmeni spriež pēc tās attieksmes pret sirmgalvjiem un bērniem. Katrā vecā cilvēkā saskati pats savus vecākus. Nespējīgiem nedrīkst atņem, tiem jādod.IV. Nekrāp citus un sevi arī.Nesauc baltu par melnu un melnu par baltu. Nestāsti, ka tavas zemes ekonomika atspirgst, ja tavā zemē ir lielākais saimnieciskais kritums un lielākais bezdarbs Eiropā.V. Neizved naudu no savas valsts.Jebkuru lēmumu pieņemot, pārliecinies, kur ieplūdīs nodokļi – tavas vai citas valsts kasē. Jo tad svešā valstī būs darba vietas, ienākumi un uzplaukums, bet tavai tautai nāksies aizbraukt dienišķās maizes meklējumos. Te vēl palikušajiem tev nāksies maksāt bezdarbnieku pabalstus… un slēpties no viņiem, lai netaptu nomētāts ar akmeņiem.VI. Tev nebūs zagt.Nezodz ne slepus, ne klaji. Atceries, ka 10 procentu «komisija» arī ir tā pati zagšana. Ļaudis nav akli, viņi nekad tev nepiedos, un kauna zīme degs zagļa pierē mūžīgi mūžos.VII. Tev nebūs svešiem elkiem kalpot.Ne Londonā vai Parīzē, ne Vašingtonā vai Stokholmā, ne Maskavā vai Šanhajā. Neziedo svešiem dieviem, nezemojies elku priekšā, pat ja tie ir šīs pasaules varenie – augsti ķēniņi, bargi augļotāji un zelta pilnu kambaru pārraugi.Un pats galvenais:dari savai zemei un saviem ļaudīm to, ko vēlies, lai tie tev darītu. Izturies pret savas zemes uzņēmējiem, darbiniekiem, sirmgalvjiem un bērniem tikai tā, kā tu vēlies, lai viņi izturas pret tevi.»Ziemassvētku vecīša gadumijas vēstījumu atrada un jums nodevaSergejs Ancupovs, Nacionālo resursu institūta direktors

Pievieno komentāru

Komentāri 1

salavecis

Pilnīgs fufelis. Tagad jebkurš internetā atrasto materiālu var uzdot par savu iesūtīto zibziņu?

pirms 8 gadiem, 2009.12.26 16:55

Citas ziņas