Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizsargājamās teritorijas neskaršot 2

Redakcija saņēmusi daudzu Kalnciema ceļā dzīvojošu jelgavnieku zvanus un vēstules, lūdzot noskaidrot, kādas būvniecības aktivitātes pašreiz notiek vienā no teritorijām netālu no Lielupes krasta - tur tiekot būvēts ceļš un uzbērta zeme. Viņi arī taujā, vai šie darbi neietekmēs netālu esošās aizsargājamās palieņu pļavas.

Jelgavas pašvaldības Būvvaldes vadītāja Inita Dzalbe informē, ka saskaņā ar Jelgavas teritorijas plānojumu zemes īpašums Kalnciema ceļā 87a atrodas savrupmāju teritorijas apbūves zonā. Tam tiešām rietumu pusē piekļaujoties Lielupes palienes pļavu teritorija, kas iekļauta īpaši aizsargājamo dabas teritoriju «Natura 2000» sarakstā. Apbūvei paredzētā zemes gabala attālums līdz Lielupei ir apmēram 250 metri. Tā kā šobrīd spēkā esošajā teritorijas plānojumā Lielupei noteikta 100 metru aizsargjosla, paredzētā apbūve ar aizsargājamo teritoriju nesaskarsies.I.Dzalbe skaidro, ka minētajam zemes gabalam Kalnciema ceļā 87a jau 2006.gada februārī tika izstrādāts zemes sadalījuma projekts, kurā paredzēts nākotnē šeit uzcelt 14 privātmājas, vienlaikus izbūvējot iebraucamo ceļu ar pieslēgumu Kalnciema ceļam. Par šīm darbībām saņemts Jelgavas Reģionālās vides pārvaldes atzinums, ka projektam nav nepieciešami īpaši tehniskie noteikumi. Pamatojoties uz šo atzinumu, pagājušā gada janvārī būvvalde izsniegusi plānošanas uzdevumu inženierkomunikāciju un ceļa projektēšanai.Projekta pasūtītājs SIA «Būvmateriālu veikals Pilsēta» 2007.gada 3.aprīlī saņēmis Vides pārraudzības valsts biroja atzinumu, ka ietekmes uz vidi novērtējuma procedūra neesot nepieciešama. Šobrīd ieplānotā ceļa augstums pieskaņots Kalnciema ceļa līmenim. Tās jāņem vērā, projektējot ģimenes mājas un nosakot pirmā stāva grīdas augstuma atzīmi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

valgundnieks

Laikam jau 10km tālak ir cits likums par aizsargjoslām,jo kaut arī tur nav palieņu pļavas,aizsargjosla Lielupei noteikta 300m un sapnis par būvēšanos jāaizmirst, kaut arī agrāk celtu māju tur daudz.JAUTĀJUMS? KAS DIKTĒ LIKUMUS? VAI ATKAL NAUDA PIE VARAS!

pirms 10 gadiem, 2008.04.24 14:59

sany

Jauki, reizi 15-20 gadu laikā mājas applūdīs... es labāk būvētu māju otrā ceļa pusē...

pirms 10 gadiem, 2008.04.24 11:39

Citas ziņas