Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aktīvo jauniešu organizācija - «Kovārnis»

«Kovārnis» ir viena no pirmajām jauniešu nevalstiskajām organizācijām Jelgavā, kuras rokrakstu pazīst jau par tradīciju kļuvušajos pasākumos.

«Mūsu darbība galvenokārt vērsta uz āru. Neatceros, ka būtu kāds pasākums tikai pašiem sev,» noteic viens no aktīvākajiem «kovārniešiem» Kārlis Taukačs, kopā ar bērnu un jauniešu centra (BJC) «Junda» direktores vietnieci darbā ar jaunatni Ingu Jansoni ieskatīdamies organizācijas šodienā. «Kovārnis» savu mājvietu radis BJC «Junda», kas ir arī formējuma dzimšanas vieta. «Organizācija ar direktores Silvijas Andersones iniciatīvu nodibināta 2001.gada 3.janvārī. Jauniešu darbība tajā laikā bija ļoti aktīva - viņiem centrā tika ierīkota speciāla telpa, jaunieši pulcējās uz dažādiem pasākumiem, notika semināri, darbs sabiedrības labā. Tikko radās iespēja piesaistīt ES finansējumu, vajadzēja dibināt organizāciju, precizēt darbības jomu un izstrādāt konkrētus mērķus,» vēsturē atskatās I.Jansone.Jaunā NVO bija viena no pirmajām jauniešu organizācijām pilsētā, tāpēc pulcēja plašu interesentu loku - ne tikai vidusskolēnus, bet arī studentus. Tur varēja izmantot datorus un piekļūt internetam, kas tobrīd nebija tik ierasta parādība.Formējuma kodolu veido aptuveni desmit darboties kāru vidusskolēnu no Jelgavas Valsts, Spīdolas un 1.ģimnāzijas, kuri galvenokārt ģenerē idejas, bet vēl ir daudz citu, kas gatavi piedalīties un tās īstenot.«Nobīsties Jelgavā», Ziemassvētku labdarības akcija sadarbībā ar pilsētas Sociālo lietu pārvaldi, Valentīndienas akcija, rūpējoties par reproduktīvo veselību, sieviešu sveikšana 8.martā - tā ir tikai daļa no «Kovārņa» aktivitātēm. Vairāk par šo lasiet trešdienas, 18.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas