Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: par amorālām uzskata azartspēles, homoseksuālismu un dzeršanu

Azartspēļu spēlēšana, homoseksuālisms un pārmērīga alkohola lietošana par morāli nosodāmām darbībām tiek uzskatītas retāk nekā laulības pārkāpšana, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptauja.

Aptaujas dati liecina, ka gandrīz divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju par morāli nepieņemamām uzskata tādas darbības kā azartspēļu spēlēšana (62%), homoseksuālisms (61%) un pārmērīga alkoholisko dzērienu lietošana (61%). Vairākums iedzīvotāju par morāli nepieņemamu uzskata arī laulības pārkāpšanu (57%) un pieteikšanos uz sociālajiem pabalstiem, gadījumos, ja tie nepienākas (52%).Tikai katrs trešais Latvijas iedzīvotājs par morāli nosodāmu rīcību uzskata naudas došanu ceļu policistam, lai izvairītos no oficiālā soda (34%). Vēl retāk par morāli nosodāmu rīcību tiek uzskatīta abortu veikšana (29%), daļēja nodokļu nemaksāšana (27%),melošana, lai pasargātu citu cilvēku jūtas (18%) un dzimumattiecības starp oficiāli neprecētiem cilvēkiem (13%).Visas minētās parādības par morāli nepieņemamām retāk uzskata gados jaunākie Latvijasiedzīvotāji, bet biežāk – cilvēki, kuri sevi uzskata par kristiešiem.Aptaujas dati atklāj, ka Latvijas iedzīvotāji, kuri sevi uzskata par kristiešiem, minētās parādības morāli nepieņemamām uzskata ievērojami biežāk kā neticīgie. Vislielākās atšķirība šo grupu attieksmē vērojamas, vērtējot homoseksuālismu (to par morāli nepieņemamu uzskata 70% kristiešu un 46% neticīgo), pārmērīgu alkohola lietošanu (kristieši 70%, neticīgie 45%), laulības pārkāpšanu (kristieši 67%, neticīgie 42%) un azartspēļu spēlēšanu (kristieši 70%, neticīgie 50%).

Pievieno komentāru

Citas ziņas