Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjauno izolāciju, mazina siltuma zudumus

Šonedēļ «Ziņās» saņemta sūdzība no Saldus ielas apkaimes iedzīvotājiem par virszemes siltumtrasi, kas atrodas netālu no Dobeles ielas. Kā pirms vairākiem gadiem, tā arī pašlaik tai vietumis nolupusi izolācijas kārta.

Acīmredzams, ka tur ir siltuma zudumi, jo dažviet uz caurulēm sniegs ir, bet vietām tas nokusis. Savukārt tuvējo iestāžu darbinieki raizējas, ka līdz ar aukstumu tur pulcējas bezpajumtnieki, kam siltuma zudumi ir liels iepriecinājums vēsajā laikā.Bojājums novērsts Skaidrojot šo situāciju, SIA «Fortum Jelgava» komunikāciju vadītāja Guntra Matisa atbild, ka uzņēmuma atbildīgie dienesti pēc sūdzības saņemšanas minēto siltumtrases posmu apskatījuši un konstatējuši siltumizolācijas bojājumus.«Trešdien bojātā siltumizolācija tika atjaunota. Diemžēl nav garantijas, ka to atkal nenorauj,» uzsver uzņēmuma pārstāve.«Fortum Jelgava» akcentē, ka virszemes siltumtrase Saldus ielā iekļauta uzņēmuma remontdarbu plānā, taču, ņemot vērā šīs trases salīdzinoši augstās pārbūves izmaksas un firmas ierobežotos līdzekļus, darbs līdz šim atlikts un renovācijai izvēlēti citi, konkrētajā brīdī aktuālāki, trašu posmi.Būtiski siltuma ietaupījumiSIA «Fortum Jelgava» šajā gadā renovējusi siltumtrases vairāk nekā 4,2 kilometru garumā. Renovācijas laikā vecās siltumtrases nomainītas ar jaunām, rūpnieciski izolētām caurulēm, turklāt, kā skaidro G.Matisa, piemēram, Helmaņa - A.Pumpura ielas posmā virszemes siltumtrase renovācijas laikā ieguldīta zemē.«Šo darbu rezultātā visā pilsētā samazināsies siltuma zudumi tīklos par četriem procentiem (no 22 līdz 18) un augs siltumenerģijas piegādes efektivitāte, tādējādi gadā ietaupot 12 000 megavatstundu siltumenerģijas,» informē «Fortum Jelgava» komunikāciju vadītāja.Lielākā daļa virszemes siltumtrašu jau ir ieguldītas zemē, Lielupes labajā krastā virs augsnes palikušas caurules ap 440 metru garumā, bet kreisajā krastā - apmēram 1,7 kilometru posmā.G.Matisa arī teic paldies «Ziņu» lasītājiem par atsaucību, ziņojot par bojātām siltumtrasēm, kā arī aicina iedzīvotājus turpmāk informēt par tādām kļūmēm, lai uzņēmums tās pēc iespējas operatīvāk varētu novērst.

Pievieno komentāru

Citas ziņas