Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvieglo daudzu zāļu pieejamību 1

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu mainīt zāļu klasifikāciju lielai daļai medikamentu, uz kuriem līdz šim attiecās recepšu izrakstīšanas ierobežojumi. Turpmāk pacienti varēs saņemt šo zāļu receptes ne vien no ārsta speciālista, bet arī no citas specialitātes ārsta, informē ZVA.

Šā gada 16. septembrī Humāno zāļu reģistrācijas komisija (HZRK) ieteica ZVA mainīt apzīmējumus zālēm, kam zāļu aprakstā ir minēti lietošanas ierobežojumi, bet nav vajadzīgi izrakstīšanas un izsniegšanas kārtības ierobežojumi. Tā HZRK ierosināja turpmāk klasifikāciju Pr.II (speciālists) izmantot tikai tiem gadījumiem, kad zāļu izrakstīšana ierobežojama īpašu drošuma apsvērumu dēļ.Līdz ar to, lai atvieglotu pacientiem zāļu pieejamību un farmaceitiem zāļu izsniegšanas kārtību, saglabājot farmaceitiskās aprūpes pienākumu, no šodienas ir mainīti apzīmējumi aptuveni 260 zālēm, kam zāļu aprakstā ir minēti lietošanas ierobežojumi, bet nav vajadzīgi izrakstīšanas un izsniegšanas kārtības ierobežojumi. Vienlaikus ZVA pieņemtais lēmums neattiecas uz kompensējamo zāļu sarakstā noteiktajiem izrakstīšanas ierobežojumiem.Lai noskaidrotu viedokli jautājumā par zāļu klasifikācijas apzīmējuma Pr.II (speciālists) lietojumu tikai īpašos gadījumos, ja drošuma apsvērumu dēļ jāierobežo zāļu izrakstīšana, un tas netiktu piemērots, ja zāļu aprakstā minēti lietošanas ierobežojumi, ZVA mājaslapā www.zva.gov.lv tika veikta aptauja. Tās rezultāti liecina, ka 71% respondentu atbalsta šādu maiņu, bet tikai 16% neatbalsta. No kopumā 104 personām, kas piedalījās aptaujā, 13% nebija viedokļa šajā jautājumā. To zāļu saraksts, uz kurām attiecas ZVA pieņemtais lēmums, atrodams šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ilze

Vai tā nav kārtējā māžošanās!? Nav pagājis ilgs laiks kopš aizliegumiem,tagad atkal kautko atcels un pēcāk atkal aizliegs. Vai tiem lēmumu pieņēmējiem nav darba,ka spēlējas kā bērni smilšu kastē?

pirms 8 gadiem, 2009.10.07 10:44

Citas ziņas