Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aukstums vai salīgums? 3

«Man istabā ir čuguna radiatori ar sešiem elementiem, bet virtuvē - ar pieciem. Sasilda tikai gaisu tuvāko piecu centimetru apkaimē. Man nav siltuma, un tikai elektriskais sildītājs pie gultas to nodrošina,» «Ziņām» sūdzas Astrīda Briede no Lielās ielas. Lai gan termometrs miteklī rāda plus 21 grādu, dzīvokļa saimniece sūdzas par nepietiekamu apkuri.

Kundze dzīvo vienistabas dzīvoklītī Lielajā ielā 30. Viņa teic, ka apkure nodrošināta nepietiekami, tādēļ vairākkārt vērusies pie nama apsaimniekotājas SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP). Sieviete pārliecināta, ka siltuma piegāde nodrošināta neatbilstoši, kā tas notiek vēlos pavasaros. A.Briede uzskata, ka viņas mājoklī ir auksts, vien plus 14 grādi. Radiatori aizkrauti grāmatāmPārbaudot vairākkārtējas mutiskas Lielās ielas 30.nama iedzīvotājas sūdzības, NĪP Ēku ekspluatācijas daļas darbinieces pagājušā gada nogalē veica pārbaudi šajā dzīvoklī.Dokumentā pie konstatējumiem teikts, ka gaisa temperatūra virtuvē ir plus 20 grādu, tikpat -istabā. NĪP speciālisti arī secināja, ka dzīvojamajā istabā radiatori aizkrauti grāmatām, bet loga koka rāmji nav noblīvēti. NĪP valdes loceklis Juris Vidžis piedāvājis dzīvokļu īpašniekiem kopsapulcē apspriest jautājumu un pieņemt lēmumu par centralizētās apkures temperatūras režīma palielināšanu. A.Briede nepiekrīt apsekošanas aktā dokumentētajam. Viņa apgalvo, ka miteklī pārbaudes laikā bijis ieslēgts sildītājs, tādēļ temperatūra bijusi tik augsta. No rītiem viņa nevarot izkāpt no gultas, jo salstot.Citiem mājā ir karstiLai pārliecinātos par cienījamā vecuma kundzes sūdzību, «Ziņas» apmeklēja viņas mājokli. Ar roku vien pieskaroties radiatoram istabā, varēja secināt, ka tas ir ļoti karsts. Lai gan sildierīces tuvumā bija grāmatu kaudze un atpūtas krēsls, kas varētu siltuma plūsmu uz mitekļa dziļāko daļu aizkavēt, termometrs rādīja plus 21 grādu. Pensionētā kundze teic - sekcijā noliktais mēraparāts tā rādot, jo bijis ieslēgts eļļas radiators. Taču, kā pārliecinājās «Ziņas», elektriskā sildierīce bija pilnībā auksta.Citu dzīvokļu saimnieki pārliecināti, ka bažas par aukstumu ir tikai viena mitekļa iemītniecei. Aptaujātie iedzīvotāji teic, ka ikdienā istabā esot pat karsts. Piemēram, Līga, kuras dzīvoklim ir vairāk logu nekā kundzes mājoklī, saka: «Līdz pat gulētiešanai turam vaļā logus, citādi karstumu grūti izturēt. Vīrs staigā plānā sporta kreklā, ziemas vidū dzīvojamies basām kājām!» Viņa ir apmierināta ar nodrošināto siltumu, tādu pārliecību pauž arī mājas vecākā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

rrrrr

vECIEM CILVEKIEM IR AUKSTI, VARBUT Afrika viniem butu labi.

pirms 10 gadiem, 2008.02.09 07:04

ella

visi reiz būsim veci un salsim. vecu ļaužu sindroms. neļaunosimies

pirms 10 gadiem, 2008.01.30 10:26

labaais

da tai vecenei smiltis gan jau no d.... birst ārā un lai nečīkst,bet saģerbjas normāli

pirms 10 gadiem, 2008.01.25 16:15

Citas ziņas