Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cik ilgi turpinās ķēzīt? 12

«Ieejot bērnu bibliotēkā, uz galvas tek urīns un arī citi spēcīgāki maisījumi. Katru dienu vairāki cilvēki atvieglojas šajā kāpņu telpā visos trijos mājas stāvos, apslaukās ar reklāmu skrejlapām un pasta sūtījumiem, ko paņem turpat no pastkastītēm,» «Ziņām» žēlojas Lielās ielas 15.nama iedzīvotāja Līvija Strautniece, kas nespēj vairs klusēt par diendienā valdošo netīrību minētajā kāpņu telpā.

Problēmas iemesls ir tas, ka visu diennakti nama ieejas durvis, kaut aprīkotas ar koda atslēgu, tomēr nepilda savu funkciju. Tā kā mājā izvietota bērnu bibliotēka «Zinītis», vērtnes tiek turētas vaļā. Lūdz iesaistīties pašvaldību«Telpa ar ieejas durvīm, kas savulaik bija paredzētas iekļūšanai bērnu bibliotēkas «Zinītis» telpās, tika pārdota «Latvijas loto», nu visi staigā no ielas puses, un mums jāsamierinās ar šo tualetes situāciju,» saka sieviete. Iedzīvotāji retoriski jautā, kad pilsētas vadība sāks celt tualetes, jo «ar «gaismas piļu» starpniecību tiek pieķēzīta visa Latvija vārda tiešā nozīmē.«Domei vajadzētu novietot pārnēsājamo tualeti pie šīs kāpņu telpas, ja jau bibliotēkai nav savas mazmājiņas,» uzskata L.Strautniece un piebilst: «Varbūt pielikt zīmi, lai cilvēku masas tomēr plūst uz domi, tur vestibils plašāks, cietējiem tikai dažas durvis tālāk jāpaskrien.»Bibliotēka nejūtas vainīgaSarunā ar bibliotekāri Baibu Knāviņu «Ziņas» noskaidroja, ka šāda situācija, ka vienas ieejas durvis ved gan bērnu bibliotēkai, gan uz dzīvokļiem, ir jau daudzus gadus. «Zinīti» gadā apciemo ap 2500 jelgavnieku, cilvēku plūsma dienā ir tik intensīva, ka durvis turēt aizslēgtas nebūtu iespējams. Katram arī kodu neesot iespējams nodot. Viens no risinājumiem ir, ka ieeju iestādē varētu organizēt no pagalma puses, taču tad rastos zināmas neērtības, jo tur iebraucamais ceļš tik nesakārtots un dubļains, ka bibliotēkā pastāvīgi valdītu milzu netīrība.«Ne jau lasītāji piemēslo kāpņu telpu,» apgalvo B.Knāviņa.Parasti šādas izdarības notiek diennakts tumšajā laikā, kad iestāde ir slēgta. Tādēļ var secināt, ka paši mājas iedzīvotāji vakaros nemēdz aiz sevis kārtīgi aizvērt ar koda atslēgu aprīkotās durvis.Pie apsaimniekotāja nav vērsušiesLielās ielas 15.māju apsaimnieko SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP). Firmas tehniskais direktors Uldis Lazdiņš teic, ka līdz šim mājas vecākā nav vērsusies NĪP ar sūdzībām par minēto problēmu vai rosinājumu to kā risināt. Viņš saka - nama iedzīvotājiem jānāk klajā ar ideju, ko darīt lietas labā, tad apsaimniekotājs varēs kā palīdzēt. Tikmēr mājas iemītniece Līvija novērojusi, ka no cilvēku pastāvīgās atvieglošanās galīgi izrūsējušas pat transformatora durvis mājas pagalmā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

roze

Tā nu nebūs taisnība, ka bomži pie vainas, parasti mēslošana notiek ap 14-15 un tieši dienas gaišajā laikā, kad durvis vaļā.
Kāpņu telpā tika veikts remonts tieši līdz tualetes vietai -nu dabīgi kam tad patīk to tīrīt, 1,5 m tālāk jau būtu šausmīgas pārmaksas remontdarbos.

pirms 6 gadiem, 2012.05.21 11:56

daudzbērnu mamma

Un atkal sportam, un tikko ka jau otrajam muzejam, Alunāna - bet kad būs, piemēram, jauna bibliotēka?! Vismaz bērniem? Kauns pašvaldībai! Izlasīju par bērnu bibliotēku rakstu "Cik ilgi turpinās ķēzīt?" - bērni staigā pa pieķēzītiem koridoriem, lai nokļūtu pie vēlamās grāmatas! Telpas ir šauras! Gaisa normālā nav! Nu tad drīz vairs neviens nelasīs! Tātad "attīstība" tikai muskuļiem? Un tas ir Rāviņa stilā? Un kur tad paliek tā gara audzināšana? Sakiet, nu kur var bibliotekāri vērsties pēc palīdzības "SOS!" - uz Eiropas institūcijām, aprakstot situāciju? Briselē ir Reģionālās attīstības nodaļa. Tas taču ir savdabīgs "noziegums" - ilgus gadus nedod Bērnu bibliotēkai normālas, atvainojiet, bet vismaz nesmirdošās telpas! Īstenībā ir pārkāptas bērnu tiesības! Lūdzu avīzi sākt diskusiju par šo tēmu!

pirms 10 gadiem, 2008.05.27 17:34

zirgs

Var jau protams skriet uz domi sūdzēties. Vienkāršaāk gan sanākt pašiem kopā - bibliotēkai un mājas vecākajai un vienoties ko var kopīgi izdarīt lietas labā!

pirms 10 gadiem, 2008.05.24 20:01

Greex

Kaadreiz, stagnaatiskajos 70. un 80. gados, tualetes (starp citu, bezmaksas!) bija: Rainja parkaa (tur, kur tagad lombards), autoostaa, aiz kultuuras nama, pie Annas bazniicas, dzelzcelja stacijaa...

pirms 10 gadiem, 2008.05.23 23:01

domīgā

Es arī neticu, ka to dara bibliotēkas apmeklētāji. Bibliotēkā ir tualete, ja kas! Kāpēc tad neslēdz uz nakti ciet tās durvis? Var taču ierīkot kārtīgu durvju kodu un problēmas atrisināsies. Tas gan fakts, ka bibliotēkai esošās telpas ir par mazu un laiks to pārcelt citur.

pirms 10 gadiem, 2008.05.22 19:42

Jānis

Tur neteek uriins no griestiem!! Tur deretu sataisit durvis un uztaisiiit lai var iebraukt ar bernu ratiniem vai arii taa lai varetu tikt iekshaa Invaliidi!

Lai noliek atkritumu Urnnaaas!!


Latvija 11 vietaa !! jee !!

pirms 10 gadiem, 2008.05.22 16:25

pārsteigtā

nemaz nezināju,ka tur tik traki...
jānoliek kāds dežūrpolicists pie durvīm vai kāpņu telpā kādu laiku...:)

pirms 10 gadiem, 2008.05.22 11:34

...nu bet protams

Pikriitu taa ir saape sajaaa kaapnnju telpa dziivojosajiem cilvekiem. Bet par to , ka vajadzetu ieriikot toleti, he smiekli...nee nu noteikti ka vajag..bet kaa juus domaajat,,,,ja man gribeesies curaat es ieesu uz kautkaadu nomalu vietu kur ir sii tolete vai arii atviegloti pie pieejamaa stuura vai kaapnju telpaa pacuraasu..logiski ka kaapnju telpaa...neviens tak sevi neies apgruutinat, taada nu ir muusu tauta. Un tolete ak tur pat jau vien ir...autoosta, tik vie 10 santiimi jasamaksaa, tiiriibaa pacuraasi nebaidoties ka nepaliks slikti no aromaata, kas sastopama sabiedriskjaas toletees, kuras netiek koptas.

pirms 10 gadiem, 2008.05.22 09:02

Skorpions

Varētu ieteikt vien tādu prozaisku risinājumu: pilsētas centrā nodrošināt kaut vienas sabiedriskās tualetes darbu visu diennakti.

pirms 10 gadiem, 2008.05.22 08:52

aleks

"nama iedzīvotājiem jānāk klajā ar ideju, ko darīt lietas labā, tad apsaimniekotājs varēs kā palīdzēt." Bet vispār labak nenēkt un risināt pašiem. Cieniet Nīpa stradniekus viniem tik daudz darbu. :)

pirms 10 gadiem, 2008.05.22 08:47

cilveeks no malas

man liekas ka kundze paarspiilee ar domu ka biblioteekas apmekleetaaji rada so nekaartiibu. Nevaru gan iedomaaties ka lasiitaaji un bibliotekaari ietu nokaartot savas vajadziibas kaap'nu laukuminaa, tie driizaak ir bomzi un dzeeraaji kas iekluust maajaa tad kad biblioteeka jau sleegta.

pirms 10 gadiem, 2008.05.22 08:37

Citas ziņas