Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cik operatīvi jāierodas ātrajai palīdzībai? 8

Šķietami nepatīkamu svētdienas rītu pirms nedaudz vairāk kā nedēļas piedzīvojis kāds jelgavnieks. Viņš, kopā ar ģimeni baudot brīvdienu pastaigu, bija netālu no kādas sirmas kundzes, kad viņai pēkšņi kļuva slikti un bija nepieciešama steidzama palīdzība.

Smalki izprašņā, astoņas minūtes braucKā stāsta pilsētnieks, vecā sieviete uz ietves Kazarmes ielā turpat saļimusi, sākusi trīcēt, neko pateikt nav spējusi. Viņš tūdaļ centās izsaukt medicīnisko palīdzību, bet pirmo pārsteigumu sagādājusi ilgā gaidīšana, kamēr telefoniski tiks savienots ar ātro palīdzību. Kaut glābšanas dienests pa tālruni 112 atbildējis uzreiz, apmēram minūti nācies gaidīt, kamēr klausuli pacels SIA «Jelgavas Neatliekamās medicīniskās palīdzības stacija» speciālisti. Kad vietējie mediķi tomēr atsaucās, vīrietis sākts smalki izprašņāt, kas noticis, cik gadu slimniecei, kādas pazīmes novērojamas, kur atrodas un citi jautājumi. «Ātrā palīdzība ieradās tikai pēc astoņām minūtēm, kaut no stacijas ēkas Svētes ielā līdz Kazarmes ielai ir varbūt pāris minūšu brauciens!» sašutis jelgavnieks, kam šķiet - mediķi nemaz nav steigušies glābt apdraudēto cilvēka dzīvību.Lai nosūtītu labākos speciālistusSIA «Jelgavas Neatliekamās medicīniskās palīdzības stacija» Medicīnas daļas vadītāja Jeļena Čudina «Ziņām» apgalvo, ka telefona sakaru savienojumu nodrošināšana nav vis mediķu, bet gan operatoru atbildība. Operators palīdzības izsaucēju tik smalki izprašņā, lai pārliecinātos, kādu mediķu brigādi sūtīt. Jelgavas ātrajā palīdzībā tādas ir trīs. Tā saucamajā parastajā līnijā strādā sanitārs un feldšeris, šī komanda dodas uz salīdzinoši vieglākiem gadījumiem, piemēram, ja cilvēks noģībis vai atgadījusies cita ne tik nopietna ķibele. Ja noticis kas smagāks, palīgā steidzas vai nu ārstu brigāde, vai tā dēvētā reanimācija, kas var nodrošināt intensīvu terapiju turpat notikuma vietā.J.Čudina vērtē, ka astoņu minūšu ierašanās laiks uzskatāms par pietiekami labu rādītāju, jo pilsētā tas noteikts 15 minūtes.«Ziņu» rīcībā nav informācijas, vai mediķiem uz ielas saļimušo sievieti toreiz izdevās izglābt.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Mildiņa

Jelgavas mediķi ir zem katras kritikas,mani bezsanmaņā aizveda uz slimnīcu ,kad atjēdzos no sāpēm un jautāju vai nevar ko darīt māsiņa atbildēja ka pretsāpju potes vairāk nevar dot lai guļu mierīga,ja radinieki neaizvestu uz Rīgu būtu jau kapos

pirms 9 gadiem, 2009.01.10 09:15

pekausis

jā jelgavā visa medicīna ir grīslē, ne tikai ātrā palīdzība , pie manis ātrā palīdzība atbrauca pēc 40 min, kad jau gimene bija aizvedusi uz slimnīcu , un arī tur neko labi neuzņēma , kur nogulēju uzgaidāmā telpā 30 min , kad jau bija pēdējais , tad gan skaraidīja , kā a....... , lai tikai nesūdzoties.

pirms 9 gadiem, 2008.10.27 11:13

Raven

3 brigādes uz visu Jelgavu..nja, un nevienam neienāk prātā, ka visas 3 jau varētu būt aizņemtas izsaukumos, tadēļ nespēj ierasties dažu minūšu laikā?

pirms 9 gadiem, 2008.10.27 01:34

salvete

pie manis nez kāpēc parasti atbrauc savlaicīgi,paldies ,nesūdzos,bet - kā būs turpmāk.......?

pirms 9 gadiem, 2008.10.23 00:43

veča

Medicīna Jelgavā ir zem katras kritikas,diemžēl,tā vien šķiet,ka lielākā daļa Jelgavas mediķu to vien gaida kā kādu "kukuli"Ļoti maz ir sava darba entuziastu,vai vienkārši man tā ir "veicies".

pirms 9 gadiem, 2008.10.22 19:11

eseses

Vienreiz dzīvoklī pie gaļas nama sievietei palika slikti.. ātrie atbrauca pēc 30min.. kad nu jau bija pa vēlu.. kaut gan stacija ir tur pat blakus..

pirms 9 gadiem, 2008.10.22 18:26

trešdienis!

Sakaru operators vainīgs! ja kads ados galus tad sakaru operators būs vainīgs!

Murgs

pirms 9 gadiem, 2008.10.22 09:46

XCVB

Citi jau vienmēr zin labāk. Mums ir ļoti daudz speciālistu, sevišķi, ugunsdzēšanā un medicīnā.

pirms 9 gadiem, 2008.10.22 07:08

Citas ziņas