Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ciparos ieslēptā lietu kārtība 1

«Pēc pamatskolas absolvēšanas mana pirmā doma bija iestāties Lietišķās mākslas skolā, jo labi padevās zīmēšana, tomēr tur netiku, tāpēc pievērsos matemātikai. Algebra, ģeometrija, skaitļi - tie vienmēr man patikuši, un rēķināšana grūtības nav sagādājusi,» lielo padsmitgadnieku izvēles laiku atceras grāmatvede Ieva Gromska.

Kopā ar viņu ielūkojamies profesijas aizkulisēs un viņas ceļā līdz tām. Tas vijies caur meklējumiem, šaubām, iedrošinājumu, pareiziem cilvēkiem un apstākļiem īstajā laikā, vēlmi tiekties tālāk un augstāk, līdz beidzot Ieva var teikt - esmu savā vietā un gūstu tajā prieku un gandarījumu! Mācības Jelgavas 2.vidusskolas (tagad Valsts ģimnāzijas) matemātikas novirziena klasē bija pirmais solis skrējienā uz profesionālo piepildījumu.Piedāvāja visu sākt no nulles«Pēc vidusskolas iestājos Latvijas Lauksamniecības universitātes Ekonomikas fakultātē - tas šķita ļoti dabisks solis, tomēr nedomāju, ka būšu grāmatvede. Tajā laikā neredzēju mērķi, ko vēlos sasniegt, pietrūka motivācijas, tāpēc studijas nepabeidzu,» atminas Ieva.Tomēr - ja ne pati, tad citi jaunietē toreiz saskatīja apslēpto potenciālu savaldīt skaitļu un naudas plūsmas straumi.«Mani atklāja viena amerikāņu ģimene, kas bija ieradusies Latvijā un nodibināja šeit bezpeļņas organizācijas «Ed Brancamp Ministries INC» pārstāvniecību. Kad man piedāvāja tajā uzņemties no pašiem pamatiem kārtot grāmatvedību, pretojos ar visām četrām, jo nedaudz biju iepazinusi grāmatvedības teoriju. Neticēju, ka spēšu ar to tikt galā, pat apsvēru domu mainīt darbu. Tomēr paliku - ja man uzticas un lūdz palīdzēt, cenšos nepievilt un izdarīt,» atklāj I.Gromska.Ņemot talkā pieredzējušus padomdevējus, soli pa solim Ievai izdevās veiksmīgi ielauzties grāmatvedības pasaulē.Studijas sagādā sajūsmuLai neapstātos profesionālajā attīstībā, pēc gandrīz desmit gadu darba pieredzes bezpeļņas organizācijā Ieva atgriezusies LLU Ekonomikas fakultātē un pieņēmusi lielāku izaicinājumu. Nu viņas ikdiena rit Rīgā SIA «LF Eksperts», kas uzņēmumiem sniedz grāmatvedības pakalpojumus un nodokļu konsultācijas.«Strādājot pirmajā darbavietā, domāju, ka no grāmatvedības zinu pusi, bet, aizejot uz Rīgu, sapratu, ka tikai kādus desmit procentus. Cik uzņēmumu, tik grāmatvedības jāizmanto...Grāmatvede arī mājāsKārtīgums, precizitāte un spēja uzņemties lielu atbildību ir īpašības, bez kurām nevar iztikt neviens grāmatvedis. Ievai tās palīdz gan profesijā, gan sadzīvē, kur jāliek lietā arī grāmatvedības zināšanas.«Naudas lietas mūsu ģimenē ir manā pārziņā. Zinu, cik svarīgi pārlasīt katru dokumentu un rūpīgi izpētīt, vai, piemēram, varam atļauties lielāku kredītu. Cik viegls vai smags tas mums būs? Nepiekrītu bankām, kas uzskata, ka ir normāli kredītmaksājumiem veltīt 30 - 40 procentu ģimenes ienākumu. Piedāvājumi ir vilinoši, un daudzi tajos iekrīt,» atzīst jaunā speciāliste.Rakstu pilnā apjomā lasiet trešdienas, 2.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liene

Tomēr vajadzēja mēģināt stāties Lietišķajos, tur vismaz būtu iemācījusies, ka pie blondi - balinātiem matiem melnas uzvilktas uzcis izkatās atbaidoši....

pirms 9 gadiem, 2008.11.19 13:52

Citas ziņas