Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbs aiz mākoņmaliņas

Lidot galvu reibinošā augstumā un just neizsakāmu prieku ir elejnieces Annas Balašovas ikdiena. Jau četrus gadus viņa, tērpta stjuartes formā, ir palīgs un atbalsts lidmašīnu pasažieriem.

Ne bērnībā, ne skolas laikā Anna nav sapņojusi par lidošanu. Vēl tagad no augstuma viņai bail, un stjuarte atzīstas, ka nekad nedzīvos mājoklī, kas atrodas augstāk par trešo strāvu. Tomēr Anna jau četrus gadus ik dienu strādā vairāku tūkstošu metru augstumā virs zemes, un viņai savs darbs ļoti patīk. Annas bērnība un skolas gadi aizritējuši Elejā, vien vidusskolas klases meitene beigusi Jelgavā. Pēc tam devusies studēt uzņēmējdarbību Rīgas Tehniskajā universitātē, bet drīz vien studijas pametusi, jo tās nav šķitušas saistošas.«19 gadu vecumā atgriezos Elejā un sāku meklēt darbu, un brālis tieši «Zemgales Ziņās» atrada sludinājumu, ka aviokompānija «Ryanair» aicina pieteikties jauniešus stjuarta mācekļa darbam Īrijā, solot labu atalgojumu. Tas man bija šoks, jo iepriekš par šādu profesiju nebiju aizdomājusies un pat sapņos nebiju lidojusi, bet brālis mani iedrošināja un pierunāja,» atceras Anna. Izturējusi konkursu, kurā kā motivāciju apgūt stjuartes profesiju jauniete minēja viņas tēta nepiepildīto sapni kļūt par lidmašīnas pilotu un pašas vēlmi strādāt ar cilvēkiem un viņiem palīdzēt. Anna nopirka lielu koferi un posās pretī izaicinājumam.«Bija vēls vakars, lidosta un pilsēta mirdzēja sīkās uguntiņās, un, kad cēlāmies gaisā, manī kaut kas tik ļoti notrīsēja... Es uzreiz sapratu, ka dodos pareizajā virzienā,» smaida elejniece. Kopā ar Annu konkursu izturēja vēl piecas latvietes, kas arī devās uz mācībām Īrijā.Jauniete atceras, ka apgūt aviācijas specifisko valodu, dažādos apzīmējumus, instrukcijas un pašu darbu vajadzējis angļu valodā, un tas nav bijis viegls uzdevums pat viņai, kas savulaik mācījusies padziļinātajos angļu valodas kursos. Taču Anna veiksmīgi nokārtojusi eksāmenu un tikusi pie «spārniem» (speciālas nozīmītes, ko piespraustu nēsā stjuartes) un formas...Par stjuartes ikdienu, interesentiem atgadījumiem, īpašībām, kas nepieciešamas šajā darbā, kā arī profesijas plusiem un mīnusiem lasiet piektdienas, 6.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas