Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Degsme steigties palīgā

Sociālais pedagogs skolā ir salīdzinoši jauns, bet ļoti nepieciešams amats. Šo skolotāju galvenais uzdevums ir palīdzēt audzēkņiem iekļauties sabiedrībā un izprast sevi. Jelgavas 4.pamatskolā šo pienākumu veic Irēna Buķevica.

«Darbs ir interesants. Gandarī iespēja palīdzēt cilvēkiem tikt uz labā ceļa, panākt, ka bērns nāk uz skolu, piedalās stundās, klausās, ka, izrunājoties ar mammām un tētiem, viņi ģimenē ko maina. Problēmas gan nevar atrisināt vienā dienā. Tas prasa mēnešus un pat gadus. Turklāt nereti jāaicina talkā psihologs un citu instanču pārstāvji, jo ne viss ir manā kompetencē,» stāsta sociālā pedagoģe, uzsverot, ka allaž strādā komandā.Nozīmīgi šajā sadarbības ķēdē ir klases audzinātāji, kuri pirmie pamana savu audzēkņu sociālās mijiedarbības tumšās un gaišās puses. Komandā, protams, ir arī skolas administrācija, mācību priekšmetu skolotāji, medicīnas personāls, logopēds un citi.Galvenais sociālā pedagoga uzdevums ir mācīt bērniem un vecākiem piedalīties socializācijas procesos, bet viņa redzeslokā īpaši nonāk skolēni, kuri neattaisnotu iemeslu dēļ bieži kavē skolu, tie, kuriem strauji pazeminās sekmes mācībās, mainās uzvedība, bērni, kas nesaņem pietiekamu vecāku aprūpi, nonākuši sociālās aprūpes vai citās institūcijās.«Mūsdienu bērni ir samērā agresīvi - agrāk tā nebija. Turklāt daudz problēmu ir arī vecākos,...» norāda pedagoģe...Vairāk par sociālā pedagoga darba niansēm lasiet ceturtdienas, 20.novembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas